Kaip MAXIMOS lipdukai sugadina daiktus

„Ar tie žmonės, kurie klijuoja etiketes ant Maximos prekių, patys kada nors bandė jas nuimti ir ar bandė paskui tuos daiktus naudoti? Labai abejoju! Aš jau ne pirmą kartą susiduriu su bjauriai užklijuotais lipdukais ant Maximos prekių – na tais, kuriuose būna lietuviškas prekės pavadinimas, importuotojas Maxima, ir kt. informacija. Jie visada būna užklijuoti pačiose netinkamiausiose vietose – matomiausiose arba tose, kurios bus naudojamos, pavyzdžiui, indo vidinėj pusėj (kur bus dedamas maistas), o ne ant dugno ar apačios. Tik niekaip nesuprantu, kodėl. Ir dar nesuprantu, kokiais klijais tos popierinės etiketės būna priklijuotos, kad jų neįmanoma nuimti nei nuplauti.

Reikia įsiminti ir nebepirkti tokių daiktų, nes jų naudoti paprasčiausiai neįmanoma.

Bjauriausia situacija buvo su puodelių stovu, pagamintu iš matinio metalo. Popierinė Maximos etiketė buvo užklijuota kažkodėl ne ant apačios, o ant viršutinės jo pagrindo pusės – tos, kuri bus pirmiausiai matoma pastačius stovą ant stalo. Bandžiau tą etiketę nuplėšti – neįmanoma; bandžiau nuplauti šiltu vandeniu – nusiima tik viršutinis popieriaus sluoksnis, bet lieka didžiausias plotas, padengtas klijais. Bandžiau pašveisti kempinėle – bingo! – nusiplauna; bet, žinoma, nors ir stengiausi plauti kuo švelniau, visas paviršius lieka nutrintas ir atrodo nebenaujas. Galite pasižiūrėti nuotraukoje, koks „gražus“ liko naujasis mano puodelių stovas.

Ne ką sėkmingiau baigėsi ir su katei nupirktu vandens indeliu. Maximos etiketė ant visų indelių parduotuvėje buvo užklijuota tiesiog jų viduje, t.y. ten, kur bus pilamas vanduo. Situacija, žinoma, ta pati – net plaunant šiltu vandeniu ir mirkant tą etiketę į indelį pripylus vandens, klijai nenusiplauna.

Kas nors žino gudrių priešnuodžių jų klijams? Ar vėl šveisti kempinėle ir „džiaugtis“ dar vienu nauju bet nenaujai atrodančiu pirkiniu“, – nevartok.lt sakė Renata.

„Apgailestaujame, kad klientei bandant nuimti prekės aprašo lipduką, buvo apgadinta pati prekė. Ant prekių ne tik mūsų prekybos tinkle, bet ir kitose prekybos vietose yra klijuojami tvirtai besilaikantys lipdukai. Lipdukai reikalingi, nes ir tiekėjai, ir prekybininkai nori būti tikri, to reikalauja LR įstatymai, jog klientas visada ras išsamią informaciją apie prekę, pateiktą lietuvių kalba. Priklausomai nuo prekės paviršiaus, informacinis lipdukus galima nuklijuoti visiškai lengvai arba, kai kuriais atvejais, šiek tiek sunkiau. Pavyzdžiui, prie metalinių paviršių lipdukai prilimpa daug stipriau nei prie plastmasinių ar medinių. Vieta lipdukams parenkama taip pat neatsitiktinai  – lipdukas užklijuojamas matomoje vietoje, kad klientui nereikėtų gaišti ir ilgai jo ieškoti ant prekės. Vis tik šiuos lipdukus galima nuimti paprastai ir nesugadinant prekės. Klientams siūlome išbandyti paprasčiausią lipdukų nuėmimo būdą –lipduko negramdyti nuo paviršiaus, bet prekę pakišti po karšto (ne šilto ar vėsaus) vandens srove ir šiek tiek palaikyti, kol lipdukas pats atšoks. Jei visgi lieka klijų likučių, patariame naudoti specialias priemones klijams ištirpdyti“, – nevartok.lt aiškino MAXIMOS komunikacijos vadovė Renata Saulytė.

Dėkojame Renatai už informaciją ir nuotraukas.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (16)

 1. nuomone:

  Tai reiskia nusipirkau preke su tokiu lipduku tai dar turiu nusipirkti ir priemones klijams nuvalyti. reiskia jau pirksiu dvi prekes stai kaip vykdomi pardavimai.

 2. irgi:

  as tai lipdukus pasildau su fenu ir kuo puikiausiai juos nuimi,pabandykit 🙂

 3. x:

  Ikea turi labai nebloga technika lipdukam ivalde. Galetu pasiziuret, bet juk turbut inigu tam nebelieka..

 4. pritariu:

  pilnai pritariu. Nesąmonė tie lipdukai. Sugadinau visą akių šešėlių dežutę kai bandžiau nuklijuoti, baisu ją kam ir parodyt, o į rankinuką jau nebeįsimesi – sugadintas produktas!

  • T>J:

   Kliju likucius gerai nuvalo aliejuje suvilgytas tamponas, patrinti kelis kartus ir kliju nelieka. Bet galetu prekeiviai klijuoti ir kitokiais klijais, kurie lengvai nusivalo.

 5. gjjjj:

  durni jūs gal, kad dėl kažkokių lipdukų žymių nervintis ar net gėdytis tokį daiktą naudoti :DD

  • nachalas:

   i karsta vandeni ideti skudura ir po to ji priispausti prie lipduko ir jis atsoksta ir klijai lengviau nusivalo…arba fena naudoti arba darbini fena ir viskas…

 6. laura:

  idomiai cia… maxima rupinasi, kad pirkejas negaistu laiko ieskodamas lipduko su prekes aprasu vartydamas preke, o kai preke jaunupirkta, taivisai nesvarbu, kiek laiko sugais ,kol nulups ta lipduka. pati esu pirkus sakutes is maximos,taibutent ant valgomosios dalies uzklijuoti lipdukai. ir jokie karsti vandenys nepadejo, kol vait spiritu nenutryniau likuciu nuo lipduku

 7. Jonas:

  Anksčiau ir aš tuo piktindavasi, nors pyktis dėl to, nepraėjo iki šiol, bet… lipinami lipdukai stipriausiais klijais dėl banalios priežasties – vis tas mūsų „išradingumas“ ir mąstymas, kad kiti kvailesni, lengvai nulupami lipdukai nulupami ir vietoj jų prilipinami mažesnės vertės, todėl ir klijuojami tokie, kuriuos vagys galėtų tik su dantimis nukaišti…

 8. o kaip nuvalyti lipduką:

  nuo toršerų,stalinių lempų,pagamintų iš minkštų audinių ar popieriaus-negalvojama,nes viskas daroma greitai?

 9. Violeta:

  Lipdukus pavyksta nuimti su nagų lako nuėmėju. O jei ir juo nepavyksta – tai kai lieka tik klijai – nuimu kitu lipduku.

 10. Gytis:

  O kaip siulytumet nuimti lipduka nuo plastikinio ziebtuvelio? Pakaitinti su fenu-pilna duju,kist po vandeniu,kad neveiktu ar valyt su acetono junginiais,kad pavirsiu suestu? O kaip zinia nenulupus jo,po neilgo laiko,vaizdelis buna ne koks.Nesvarbu,kad daiktas nebrangus,bet jis turi tarnaut pagal paskirti ir atrodyt normaliai.

 11. pasiutes:

  Turi būti pasirinkimas, gal aš nenoriu to lipduko parėjęs grandyti valandą laiko, noriu prekės be lipduko, kas sugalvojo, tas tegu ir nuiminėja išeinantiems iš prekybos centro.
  Užnervuos, pasiskusiu dėl prekės sugadinimo.

 12. Anonimas:

  likusius klijus nuo lipduko valykite wd-40.

 13. Regina:

  Radau namie žibalo ,- nusivalė labai lengvai

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>