Iš rinkos išimti nesaugūs kiniški virduliai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas apie nesaugius 1 litro talpos elektrinius virdulius, importuotus iš Kinijos. Šių virdulių naudojimas gali kelti pavojų sveikatai dėl Lenkijos laboratorijoje nustatyto juslinių savybių pablogėjimo (nebūdingas mėginio skonis).

Šie virduliai, kuriuos pagamino „Jingliang Commercial Trade Co., Ltd., Kinija, buvo išplatinti ne tik Lietuvoje, bet ir Austrijoje, Bosnijoje ir Hercogovinoje, Čekijoje, Estijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Slovėnijoje ir Ispanijoje. Į Lietuvą preliminariais duomenimis jų pateko apie du su puse šimto: 12 vnt. įvežė R. Taparausko įmonė „Mažoji Simona“ (Ukmergės g. 4-33, Kaunas), 219 vnt. – UAB „TC Prekyba“ (R. Kalantos g. 32, Kaunas) ir 24 vnt. – UAB „Vijotera“ (Architektų g. 176-84, Vilnius). Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina pirkėjus, įsigijusius nurodytus elektrinius virdulius (1 l talpos, baltos spalvos, brūkšninis kodas Nr. 5907468860083) grąžinti juos prekybininkams įsigijimo vietose.

Visa informacija apie šį skubų pranešimą perduota medžiagų ir gaminių, besiliečiančių su maistu, kontrolę vykdančiai Valstybinei ne maisto produktų inspekcijai prie Ūkio ministerijos. Šios įstaigos specialistai nedelsiant pradėjo atvejo tyrimą. Nuo šių metų pradžios Europos Komisija RASFF sistema paskelbė daugiau nei 30 pranešimų dėl įvairių nesaugių su maistu besiliečiančių gaminių, importuotų iš Kinijos.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>