Rasti dar vieni pavojingi „SUPER GLUE“ klijai

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos Marijampolės poskyris nustatė rinkoje esantį pavojingą gaminį – klijus “Super glue” (3 g).  Produkto aprašymas – klijai „Super Glue“ supakuoti pakuotėje iš kartoninio lapo pagrindo ir skaidraus apdengiančio plastiko. Ant pakuotės yra užrašas „Material from Osaka, Japan“. Klijai „Super Glue“ yra mažoje 3 g tūbelėje. Ant tūbelės yra užrašas anglų kalba „FOR PLASTICS – METAL RUBBER – LEATHER GLASS&CERAMICS, Cyanoacrylate Adhesive, NET 3 g“, nuorodos anglų kalba apie gaminio pavojus ir naudojimo būdas. Ant pakuotės  nenurodytas gamintojas ar  importuotojas. Gaminio kilmės šalis – Kinija.

Inspekcijos Marijampolės poskyris uždraudė UAB „Vigrė“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos ir įspėti vartotojus apie riziką, susijusią su pavojingu produktu.

Paimtas klijų bandinys buvo pateiktas medžiagų ir gaminių bandymų laboratorijai. Nustatyta, kad įmonė, tiekė į mažmeninę prekybą klijus „Super glue“, kurių sudėtyje yra 19,41 masės procentai chloroformo. Ši medžiaga negali būti tiekiamas rinkai ar naudojamas kaip medžiaga arba preparatų sudedamoji dalis, jei jo kiekis klijuose, skirtuose parduoti plačiajai visuomenei yra lygus arba didesnis kaip 0,1 procentas masės. Šio produkto rizika didelė ir jis kelią cheminį pavojų.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>