Į rinką uždrausta tiekti 7 tipų žaislus

Valstybinė ne maisto produktų inspekcija uždraudė į rinką tiekti 7 tipų žaislus. Atrinkti 7 bandiniai buvo pateikti Žaislų ir chemijos gaminių bandymų laboratorijai.

Toys žuvelėŽaislų – TOYS „Funny toys“, NO.678, žaislo – stumiamo vienragio „PRETTY“, NO.067, žaislo – TOYS (žuvelė), NO.865 ir žaislo – lėlės minkštu kūnu – mechaninės ir fizinės savybės neatitiko žaislų saugos darniojo standarto LST EN 71-1 punktų reikalavimų. Tempimo bandymo metu nustatyta, kad atsiskyrę smulkios dalys telpa į mažų dalių cilindrą. Įvertinus šių žaislų riziką, nustatyta, kad šie gaminiai kelia didelę riziką. Vaikui žaidžiant, kyla pavojus susižeisti ar paspringti.

Žaislo – kilimėlio-dėlionės “EVA PUZZLE MATS“, YX-10-6, – mechaninės ir fizinės savybės neatitiko žaislų saugos darniojo standarto LST EN 71-1 punktų reikalavimų – dėlionės išimamų raidžių A, B, D, O, P, Q, R ir skaičių 4, 6, 8, 9, 0 vidinės dalys bei tempimo bandymo metu atsiskyrę išsikišusių atskirų žaislo dalių elementai tilpo į mažų dalių cilindrą. Įvertinus šių žaislų riziką, nustatyta, kad šis gaminys kelia didelę riziką. Vaikui žaidžiant, kyla pavojus užspringti.

Žaislo – kaladėlių, NO.806, – mechaninės ir fizinės savybės neatitiko žaislų saugos darniojo standarto LST EN 71-1 punkto reikalavimų – nustatyta, kad kieto plastiko briaunose yra šerpetų, galinčių vaikui su jomis žaidžiant sužeisti arba įbrėžti. Šis gaminio keliama rizika taip pat didelė.

Žaislo – rinkinio „Secret agent“, „Intelligence agent“, NO.305-33, – mechaninės ir fizinės savybės neatitiko žaislų saugos darniojo standarto LST EN 71-1 punkto reikalavimų – esant 16 N tempimo jėgai strėlyčių siurbtuko pavidalo tampriosios medžiagos nusitraukė. Įvertinus šio žaislų riziką, nustatyta, kad šis gaminys kelia didelę riziką. Vaikui žaidžiant, kyla pavojus sužeisti ar susižeisti.

Žaislų – lėlės „The Diamond Castle“, NO.38229 ir lėlės „e’Laine“, NO.38207, galvose, rastas ftalatų kiekis neatitinka Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1907//2006 punkto reikalavimų: bandymais nustatyta, kad di(2-etilheksil) ftalato (DEHP) koncentracijos, atitinkamai 15,89 proc. ir 13,60 proc., viršija nustatytą reikalavimą neviršyti 0,1 proc. plastifikuotos medžiagos. Įvertinus riziką, nustatyta, kad šie žaislai kelia didelę riziką. Vaikui žaidžiant, kyla cheminis pavojus, kadangi rastos medžiagos yra kancerogeninės.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (3)

 1. Specialistas:

  Cia galima rasti kur kas daugiau (tai oficiali, pavojingu vartojimo (ne maisto!) daiktu, ES saliu duomenu baze):

  http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/rapex_archives_en.cfm

 2. Renata:

  Ar galima lietuvoje prekiauti zaislais be LT vertimo ? Zaislas-fosforo pripildytos lazdeles,jas sulenkus viduje luzta stiklo kapsule, issilieja fosforas. Ant dezutes zenklas 6+ ,o mano dukrai tik 5metukai. Tokia buvo dovana,kurios pasekmes galejo pasibaikti liudnai…..

 3. puzzle:

  Dėlionės net nėra pavojingos, mes turime nuo 1 metuko, nepaspringo. beja musu yra tie brangieji, sunkiai perplėsiami.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>