Grupinių apsipirkimų portalas grupinis.lt pasimovė ant sukčių meškerės – pardavinėjo suklastotą „ARIEL“

Kaip Lietuvoje brangiai parduoti pigiai Lenkijoje įsigytus skystus skalbiklius? Šiauliečiai Viktoras Paikovas ir Aidas Gimžauskas surado puikų planą – apie parduodamas skalbimo priemones, kurias pavadino „Ariel“, paskelbė grupinių apsipirkimų portale grupinis.lt. Ir sulaukė susidomėjimo – tiesa, ne tik iš pirkėjų, bet ir iš policijos pareigūnų.

Paaiškėjo, kad viename populiariausių grupinių portalų Lietuvoje buvo parduodami falsifikuoti skalbikliai – ant jų buvo užklijuotos etiketės su „Ariel“ ženklu, rašo Delfi.lt.

Tai nustatęs teismas V. Paikovą ir A. Gimžauską pripažino kaltais – verslininkai neteisėtai panaudojo jiems nepriklausančios įmonės ženklą ir taip ne tik juos sumenkino, bet ir diskreditavo JAV įmonės „The Procter&Gamble Company“ prestižą bei jos gerą vardą.

Už padarytą nusikalstamą veiką verslininkams teismas skyrė po 20 MGL(2 600 litų) dydžio baudą, kurią nuteistiesiems leido sumokėti per šešis mėnesius.

Be to, teismas nusprendė konfiskuoti ir sunaikinti 320 plastikinių 4,06 l talpos indų su skalbikliu (beveik pusė jų buvo pažymėti „Ariel“ lipdukais).

Bylos duomenimis, V. Paikovas skalbiklius per kelis kartus nusipirko Lenkijoje ir ketino parduoti Lietuvoje, tačiau niekaip nesurado pirkėjų, todėl nusprendė juos falsifikuoti – A. Gimžauskas vienoje reklamos agentūroje sutarė, kad bus pagamintos etiketės su „Ariel“ prekiniais ženklais.

Kai jos buvo pagamintos, V. Paikovas jas užklijavo ant plastikinių butelių ir dalį pardavė pažįstamiems, o paskui susisiekė su vienu pažįstamu verslininku.

„Man paskambino V. Paikovas ir paprašė paskleisti informaciją apie skystą „Ariel“ skalbiklį, – pareigūnams pasakojo verslininkams. – Jis man sakė, kad atsiųstų siūlomo produkto nuotraukas ir pasakė, jog Lenkijos turguje rado pardavimo tašką – butelio kaina gali svyruoti nuo 7 iki 10 litų. Po kiek laiko pasižiūrėjau „Ariel“ kainas ir supratau, kad rinkos kaina kelis kart aukštesnė, todėl pasidomėjau, ar yra parduodamo skalbiklio dokumentai. V. Paikovas atsakė, jog bus, jeigu reikės“.

Verslininkas teigė, kad ilgą laiką vykdant prekybą jis bendradarbiavo su išpardavimų portalo grupinis.lt darbuotojais, kurie juo pasitikėjo dėl anksčiau įvykusių sėkmingų sandorių.

„Pasiūliau grupinis.lt patalpinti į savo portalą parduodamą produktą „Ariel“ – manimi pasitikėdami jie patalpino parduodamą produktą be sutarties“, – sakė verslininkas. Jo teigimu, po prekės patalpinimo portale su jie susisiekė V. Paikovo žmona ir pranešė, kad vyras yra sulaikytas ir tai esą greičiausiai susijęs su „Ariel“ prekyba, praneša Delfi.lt

Prekyba apsipirkimų portale buvo iš karto nutraukta.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>