Ar saugus Lakme šampūnas, per akciją siūlomas Eurovaistinėse?

Tokį klausimą nevartok.lt uždavė skaitytoją Indrė: „Eurovaistinė reklamuojasi, kad šiuo metu vyksta akcija Lakme firmos K. Therapy Active šampūnui 300 ml. Nežinau, ar tai tas pats produktas, tačiau ES vartotojų apsaugos tinklapyje yra pteikta informacija, kad tokiu pavadinimo šampūnas yra uždraustas ir turi būti išimtas iš prekybos.”

Iš tiesų praėjusių metų pavasarį Ispanijoje pagamintas Lakme K-Therapy Active Prevention šampūnas su tam tikrais partijos numeriais, skirtingose talpose (1000 ml, 300 ml ir 250 ml) bei Lakme K-Therapy Active Prevention losjonas (125ml) buvo pripažinti chemiškai nesaugiais ir keliančiais pavojų. Jų sudėtyje rasta paraaminobenzoinės rūgšties uždraustos naudoti kosmetikos ir asmeninės higienos produktuose. Pavyzdžiui, 300 ml Lakme K. Therapy Active šampūno netinkamo vartoti partijos numeris 07011.

Lietuvoje, Latvijoje, Sovėnijoje ir Liuksemburge aptiktu nesaugiu šampūnu ir losjonu uždrausta prekiauti, nurodant juos išimti iš prekybos.

Tad kokiu  Lakme firmos K. Therapy Active šampūnu prekiaujama Eurovaistinėse? Ar jis saugus? Ar jame nėra uždraustos vartoti paraaminobenzoinės rūgšties?

Lakme kosmetikos priemonių importuotojos UAB „Baltora“ vadybininkė Svetlana Ragelskaja teigia, kad vartotojų baimė yra be pagrindo: „praėjusiais metais viena iš Lakmės gautų partijų buvo su paraaminobenzoine rūgštimi. Tačiau nuo 2010 m. gegužės 14 dienos Lietuvoje prekiaujama visais naujais produktais neturinčiais uždraustų medžiagų. Sudėtis yra pakeista.“ Anot įmonės atstovės, visi produktai turėję uždraustos rūgšties buvo grąžinti gamintojams į Ispaniją.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (3)

  1. gile:

    teko pastebeti, kad lakme beveik visada parduodama su didelem nuolaidom.Beveik dvigubai.

  2. Julijus:

    Sena sena istorija. Pats naudoju siuos produktus. Ir praeitais metais tikrai nustebino kai suzinojau kad yra kazko uzdrausto juose. Tai pasidomejes kaip grazinti dar nepradeta sampuna, pamaciau kad tokio ingrediento jame nera :D.
    Baltora dar paaiskino kad ta „uzdrausta“ ingredienta, kuris senuose produktuose sudarė kazkur ~0,00001%, Europos Sajungoje uzdraude 2009 metu pacioje pabaigoje, o iki to laiko visi ji naudojo.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>