Ar Puponautais galima pasringti?

Daug kalbama apie rinkoje randamus žaislus, kuriais vaikai gali paspringti. Nevartok.lt skaitytoja Danguolė klausia, ar Puponautai yra saugūs, ar jais negalima paspringti? „Teko pačiai matyti, kaip vaikai juos deda į burną. Vaikui jie panašūs į saldainius“, – nevartok.lt sakė Danguolė.

„Puponautai yra saugūs. Ant kiekvienos PUPONAUTŲ pakuotės yra ženklas nurodantis, kad kiekvienas PUPONAUTAS atitinka ES žaislų sertifikavimo reglamentą. Šiuo reglamentu, įvertinant žaislų saugumą, vadovaujamasi ES šalyse, tame tarpe ir Lietuvoje. Ir tai reiškia, kad PUPONAUTŲ gamybos procesas, ženklinimas yra griežtai kontroliuojamas ir turi atitikti šiame reglamente keliamus gamybos, saugumo reikalavimus. Atitikimas ES žaislų sertifikavimo reglamentui reiškia dar ir tai, kad prieš paleidžiant žaislus į rinką jie yra kruopščiai patikrinti tyrimais ir galimybės susižaloti su šiuo žaislu yra eliminuotos.

Tėveliai  ant pakuotės taip pat papildomai įspėjami, kad žaislas netinkamas jaunesniems kaip 3 metų vaikams. Pateikiama ir rekomendacija prižiūrėti vaiką, žaidžianti su PUPONAUTAIS, kaip ir žaidžiantį su bet kuriuo žaislu.

Kad puponautai saugūs patvirtino ir Lietuvos valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie ūkio ministerijos. Inspekcijos Šiaulių skyrius darbuotojai patikrinimą inicijavo  2013 09 09. Buvo tikrinamas Žaislų (puponautų) saugumas – mechaninės ir fizinės savybės, cheminė sudėtis, tinkamumas naudoti vaikams, vyresniems kaip 36 mėn. amžiaus (kaip ir reglamentuota ant pakuotės). Inspekcijos pateikiamose išvadose (2013 09 17) nurodoma, kad žaislų sudėtyje ribojamų cheminių medžiagų nėra, žaislai nekelia grėsmės, naudojant juos pagal paskirtį ir esant tinkamam vaiko amžiui. Žaislai-puponautai atitinka Žaislų saugos techninio reglamento reikalavimus ir yra saugūs naudoti vyresniems kaip 3 metų vaikams“, – nevartok.lt sakė MAXIMOS komunikacijos vadovė Renata Saulytė.

„Žaislai- puponautai pagal savo funkciją, charakteristikas, savybes (puponautams sukurtos atskiros istorijos, stalo žaidimas, erdvėlaivis ir kt. priedai) yra netinkami jaunesniems kaip 36 mėnesių vaikams.  UAB MAXIMA tokią informaciją pateikia ženklinimo etiketėje, ir turi privalomus saugą patvirtinančius dokumentus. Žaislai puponautai atitinka Žaislų saugos techninio reglamento reikalavimus ir yra saugūs naudoti vyresniems kaip 3 metų vaikams. Jaunesniems vaikams neduoti žaislų netinkamų jiems pagal amžių yra tėvų pareiga“, – nevartok.lt teigė valstybinės ne maisto produktų inspekcijos vyriausioji valstybinė inspektorė Vitalija Skrinskienė.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (4)

  1. briedis:

    Issisuko ;(

  2. PoP:

    svarbu, kad ženklina 🙂

  3. gaila kad jū nebebus

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>