Ar plastmasiniai žaislai turi galiojimo laiką?Ką reiškia ženklai ant jų?

„Norėjau pasiklausti apie plastmasinių žaislų galiojimo laiką. Pirkau internetinėje parduotuvėje žaislą, plastmasinį vilkelį. Jo dugne yra ženklinimas nurodantis plastiko galiojimą. Rodyklė nukreipta į skaičių 3, o viduriuke skaicius 10(perskirtas rodykle).  Nesusigaudau ar šio žaislo galiojimas jau seniausiai baigėsi ir jis jau skleidžia kenksmingas medžiagas?, – nevartok.lt klausė Audronė.

„Reikalavimus žaislų saugai ir ženklinimui nustato Žaislų saugos techninis reglamentas, patvirtintas Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2011 m. balandžio 1 d. įsakymu Nr. 4-174. Žaislo ženklinime privalo būti nurodyta: CE ženklas, gamintojas ir jo adresas, žaislo identifikacinis kodas, žaislo importuotojas (jeigu žaislas pagamintas ne Europos Sąjungoje) ir jo adresas, amžiaus grupės įspėjamasis ženklas (jeigu jis reikalingas), įspėjimas (jeigu reikalingi) dėl saugaus žaislo naudojimo. Nėra reikalavimo nurodyti žaislo galiojimo laiką. Apie žaislo galiojimo laiką pirmą kartą išgirdau, kai praeitą savaitę į VNMPI skambučių centrą  paskambino vartotoja ir uždavė analogišką klausimą. Jai buvo paaiškinta, kad galiojimo laikas žaislams nenustatomas ir ženklinime nenurodomas“, – nevartok.lt sakė Valstybinės ne maisto produktų isnpekcijos gaminių kontrolės skyrius vyriausioji valstybinė inspektorė Vitalija Skrinskienė.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>