Aconitum netinkamą žaliavą grąžino į Izraelį

Nuskambėjusi istorija, kai žinomas papildų gamintojas UAB „Aconitum“ į Lietuvą atsivežė netinkamos žaliavos, privertė suklusti. Ar gali būti taip, kad kompanija papildų gamyboje naudoja abejotinos kokybės žaliavas?

Bendrovės atstovai tvirtina, kad taip nėra – partneriai iš Izraelio buvo garantavę perkamo produkto kokybinius reikalavimus.

UAB „Aconitum“ teigimu, įmonė užsakė maisto papildams skirtą gaminti žaliavą (sojos izoflavonų sausąjį ekstraktą „SOLGEN 40“) iš audituojamos farmacinės įmonės Izraelyje. Pateikę užsakymą tiekėjui,  UAB „Aconitum“ gavo šiai žaliavai išduotą kokybės pažymą, kurioje nurodyta, kad žaliava atitinka visus gamintojo keliamus reikalavimus.

Žaliavą atgabenus į Lietuvą, įmonė atidavė jos mėginius ištirti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

„Vadovaujantis Geros gamybos praktikos reikalavimais, pati žaliava iki grįžtant tyrimų rezultatams buvo laikoma karantine, t.y. nebuvo naudojama gamybai. Gavus tyrimo rezultatus buvo išsiaiškinta, kad žaliava turi daugiau genetiškai modifikuotos sojos nei leistina gabenti specialiai nepaženklinus. Tai reiškia, kad tiekėjo atgabenta žaliava neatitiko specifikacijų, pateiktų anksčiau išduotoje kokybės pažymoje bei tiekėjas tinkamai nepaženklino žaliavos“, – nevartok.lt tvirtino bendrovės generalinis direktorius Vincas Vilius.

Paaiškėjus tokiems rezultatams, žaliava buvo grąžinta tiekėjui.

„Norime pabrėžti, kad įmonė neužsiėmė jokia uždrausta veikla ir žaliavą užsakė bei pateikė valstybinei kontrolei vadovaudamasi visais farmacijos įmonėms keliamais reikalavimais. Žaliava negalėjo būti panaudota jokių maisto papildų gamybai, nes ji laikoma karantine tol, kol gaunami tyrimų atsakymai. Jei rezultatai neigiami, žaliava grąžinama tiekėjui (grąžinimą patvirtinantys dokumentai saugomi įmonėje)“, – tikino UAB „Aconitum“ generalinis direktorius Vincas Vilius.

Anot direktoriaus, jokios uždraustos veiklos įmonė nevykdė: „informacija, kad žaliava buvo pasirinkta dėl žemesnė kainos taip pat nėra pagrįsta (iš savo pusės galime patikinti, kad minėta žaliava nėra pigi). Manome, kad pagal pateiktus faktus, apie produktų veiksmingumą bei kokybę negali būti daroma jokių išvadų – atvirkščiai, šis įvykis parodė, kad galutinio produkto kokybė yra užtikrinama griežtai tikrinant naudojamas žaliavas.“

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (3)

  1. Kestas:

    Įdomu ar čia buvo pirmas toks pirkimas, ar pirkdavo anksčiau ir neįkliūdavo.Daug įdomių klausimų 🙂

  2. Dajus:

    Ne reklama.
    Pažįstu žmones iš šios kompanijos. Bendraujant apie jų verslą susidariau nuomonę, kad pas juos labai atsakingai žiūrima į produktų kokybę, kadangi apie 80 procentų produkcijos yra eksportui. Žaliava perkama tikrai ne pigiausia, todėl ir galutinių produktų kaina nėra maža.

  3. Apgavo žydai. Nieko nuostabaus.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>