„ZUJŲ PAUKŠTYNAS“ vis pavojingesnis: uždrausta realizuoti 6 partijas kiaušinių

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nustačius antimikrobinių medžiagų likučių UAB „Zujų paukštynas“ tiekiamuose kiaušiniuose, uždrausta realizuoti ir nurodyta nedelsiant surinkti iš rinkos  š. m. liepos 15 – 20 dienomis pagamintą kiaušinių produkciją, iš viso 6  kiaušinių partijas.

Ukmergės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai kiaušinių mėginius atrinko įgyvendindami Medžiagų liekanų gyvūnuose ir jų mėsoje, piene, paukštienoje, kiaušiniuose, žvėrienoje, žuvyse ir meduje 2013 metų stebėsenos planą. Mėginius ištyrus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, viename jų nustatyta antimikrobinės medžiagos – kokcidiostatiko natrio lazalocido likučių.

Įvertinus riziką, įmonei UAB „Zujų paukštynas“ LT 81-70EB (Leonpolio km., Ukmergės raj.) nedelsiant uždrausta prekiauti ir nurodyta skubiai surinkti iš rinkos ne tik tos partijos, kurioje buvo nustatyta kokcidiostatikų likučių, kiaušinius, bet 5 vėlesnių dienų produkciją, iš viso apie –  460 tūkst. kiaušinių. Visa iš rinkos surinkta produkcija sunaikinta utilizacijos įmonėje.

„Gavus laboratorinių tyrimų rezultatus įmonėje nedelsiant atliktas patikrinimas, atrinkti papildomi kitų kiaušinių partijų ir pašarų mėginiai natrio lazalocidui nustatyti. Jei bent viename iš šių mėginių bus nustatyti kokcidiostatikų likučiai, įmonei bus taikomos dar griežtesnės poveikio priemonės – jai gali būti uždrausta realizuoti visą gaminamą kiaušinių produkciją“ – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausias veterinarijos gydytojas Ernestas Griška.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>