Veterinarijos tarnyba „šienauja“ kebabines. Bet kačių mėsos nerasta

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nuo šių metų pradžios Vilniaus mieste dėl grubių higienos ir maisto tvarkymo reikalavimų neatitikimų sustabdyta šešių kioskų–kebabinių veikla.

Po šią savaitę atlikto patikrinimo, veiklą priversta laikinai nutraukti UAB „ANEG“ priklausanti kebabinė Savanorių prospekte. „Patikrinimo metu nustatyta, kad įmonėje neprisilaikoma bendrų higienos reikalavimų: gamybos patalpa netvarkinga, nešvarios sienos, grindys, gamybos ir šaldymo įrengimai. Klientams vietoj servetėlių padėti suplėšyti laikraščiai. Klientus aptarnaujanti darbuotoja nepasitikrinusi sveikatos ir neišklausiusi maisto tvarkymo higienos įgūdžių mokymo kursų“ – sakė Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoja Vaida Barkovskienė.

Specialistės teigimu, kebabus gaminančiuose ir parduodančiuose kioskuose aktualiausi yra savikontrolės sistemos ir higienos reikalavimų užtikrinimo klausimai. „Patikrinimų metu dažnai nustatome, kad būtina dokumentacija pildoma nereguliariai arba kai kuriais atvejais visai nevedama. Daugumoje kioskų–kebabinių naudojamas atvežtinis vanduo, kuris pašildomas elektriniu vandens šildytuvu, tačiau pasitaiko, kad vandens visai nėra arba šildytuvas neveikia. Dažnai kioskuose trūksta švaros ir tvarkos, kai kur reikalingas remontas, o įrenginiai nešvarūs, seniai valyti, darbuotojai neturi dezinfekcinių priemonių, skirtų gamybiniams paviršiams ir rankoms dezinfekuoti. Pasitaiko, kad ir taip ankštame kioske laikomi pašaliniai, nenaudojami daiktai. Kartais nustatomi ir produktų bei pusgaminių laikymo temperatūros pažeidimai, kai paruošti pusgaminiai laikomi tiesiog aplinkos temperatūroje“ – pastebi V. Barkovskienė.

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šiais metais jau užregistravo 17 vartotojų skundų dėl kebabinių veiklos, 10 iš jų buvo pagrįsti. Už nustatytus pažeidimus atsakingiems asmenims buvo skirtos baudos, šešių kebabinių veikla laikinai sustabdyta. Šiuo metu Vilniuje veikia 111 kioskų–kebabinių. Per metus veiklą pradeda vidutiniškai 13, o nutraukia – 14 kebabus gaminančių įmonių.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>