Veterinarijos tarnyba nepagrįstai pasėjo įtarimus dėl IKI dešrelių

Salmonelėmis užterštos dešrelės Lietuvos rinkos nepasiekė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad atlikus skubaus pranešimo tyrimą dėl galimai salmonelėmis užterštų vytintų rūkytų kiaulienos dešrelių iš Prancūzijos, nustatyta, kad į Lietuvą įvežtos produkcijos identifikavimo duomenys neatitiko Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) pateiktų duomenų.

Pirminė informacija apie UAB „Palink“ galimai į Lietuvą įvežtas nesaugias vytintas rūkytas dešreles, RASFF sistema buvo gauta iš Prancūzijos ir Lenkijos kompetentingos institucijos.

Pranešimo tyrimo metu, kilus abejonių dėl nesaugių produktų išplatinimo, VMVT specialistai kreipėsi į Europos Komisiją ir į kompetentingas institucijas Prancūzijoje bei Lenkijoje dėl papildomų dokumentų, susijusių su į Lietuvą įvežta produkcija, pateikimo.

2011 m. lapkričio 24 d. iš Lenkijos atsakingų institucijų buvo gautas oficialus paneigimas, kad užterštos salmonelėmis vytintos rūkytos kiaulienos dešrelės galėjo būti išplatintos ir Lietuvoje.

Kaip savo pranešime teigia Lenkijos kompetentinga institucija, pakartotinai atlikus produktų siuntos atsekamumo tikrinimus, nustatyta, kad produktai į mūsų šalį iš Lenkijos nebuvo platinami ir Lietuva išbraukta iš salmonelėmis užterštų produktų gavėjų sąrašo. Visa minėta produkcija iš Prancūzijos nukeliavo į Lenkiją, kur ir buvo realizuota.

Informuojame, kad 2011-11-11 VMVT naujienų rubrikoje paskelbta informacija apie salmonelėmis užterštų dešrelių siuntą iš Prancūzijos nepasitvirtino.

http://nevartok.lt/2-maisto-produktai/pirkti-iki-tampa-vis-pavojingiau-sveikatai/

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (1)

  1. Pingback: Pirkti IKI tampa vis pavojingiau sveikatai | Nevartok

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>