„Verdulių virtos dešrelės“ – su E ar be jokių E?

Nevartok.lt portalo skaitytojas Miroslavas Č. atsiuntė nuotraukas, kurias padarė perskaitęs visą informaciją skelbiamą ant gaminio etiketės. Vyras pirko dešrelės Šiaulių miesto PC Bruklinas,  Hiper Norfa parduotuvėje. Ant UAB „Stilsas“ pagaminto produkto pakuotės – „Verdulių virtos dešrelės dujose“ užklijuotas aiškiai matomas reklaminis lipdukas – „Jokių E621“, tačiau tas pats gamintojas ant etiketės, skiltyje „Sudėtis“ aiškiai nurodo, kad dešrelės su E621.

Miroslavas Č. klausia – kuo tikėti – aiškiai matomu lipduku, ar labai mažu šriftu užrašyta sudėtimi?

Bendrovės „Stilsas“ gamybos direktorius  Giedrius Mažonas pripažino, kad šis atvejis jam yra žinomas. Pasak G. Mažono, iki 2010 m. liepos 1 dienos į virtas „Verdulių“ dešrelės buvo dedamas priedas kuris savyje turėjo aromato ir skonio stipriklį (E621).

Įmonei pakeitus gaminio receptūrą nuo 2010 m. liepos 1 dienos pradėtas naudoti priedas kuriame nėra aromato ir skonio stipriklio (E621). Tuomet ir buvo pakeistos ženklinimo etiketės, tačiau senoji informacija išliko svarstyklių atmintyje. Per darbuotojos neapdairumą svarstyklėse buvo surinktas senasis produkto kodas su jau nebenaudojama produkto sudėtimi.

Todėl nesutikrinus lipduko ženklinimo etiketės, produktas buvo išleistas į rinką, į vieną prekybinį tinklą.

„Galiu jus užtikrinti, kad tai mechaninė darbuotojo klaida ir šiame produkte tikrai nėra aromato ir skonio stipriklio (E621)“, – tikina gamybos vadovas Giedrius Mažonas.

„Kaip gamybos vadovas nuoširdžiai atsiprašau visų mūsų pirkėjų, kurie buvo suklaidinti produkto neteisinga ženklinimo etikete ir noriu padėkoti pirkėjams, kurie tai pastebėjo ir pranešė, nes ta klaida galėjo būti surasta tik po kelių dienų. Šiuo metu visų gaminamų produktų senos ženklinimo etiketės yra ištrintos iš svarstyklių atminties, kad tokia klaida daugiau nebesikartotų“ – nevartok.lt teigė Giedrius Mažonas.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (7)

 1. Joana:

  o siaube, kas čia per klaida……. Suklydo anksčiau spausdindami etiketę, ar suklydo dabar atsiprašinėdami? 🙂

 2. Virdulys:

  Sukčiauti tampa madinga!

 3. Be E621:

  Aha, sudėtis parašyta iki 2010 liepos 1, o pagaminimo ir galiojimo laikotarpis 2011 sausio mėn, jau buvo numatoma, kada bus pagaminta, koks kiekis ir iki kada galios….Gėda

 4. papildas:

  Nebloga E puokštė sudėtyje.Gerai, kad dar neparašyta – labai sveika vaikams 🙂

 5. Glutamaisteris:

  Nera nei vienu desru ar desreliu be E, nebent tik is mociutes kaimo. O tas „Be E“ tai cia jau vartotoju smegenines reikalas, kaip jie supranta si reklamini triuka. Diddziausi tokie nuodai kaip E250-E252. Jei dar pakepi ant lauzo tokias desreles. Trucija mus.

 6. buvusi:

  Galiu garantuoti kad visos mesos meistru gaminamos desreles, kurios yra zenklinamos be E, tikrai yra be maisto priedu. Myliu ir gerbiu sia imone ir dar ilgai valgysiu jos produkcija.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>