Vėl rasti vabalai figose „Gėrybių rago“ vadovei yra normalu

Nevartok.lt skaitytojas Benas skambina pavojaus varpais. Anot jo, džiovintų vaisių krautuvėlėje „Gėrybių ragas“ vėl parduodamos figos su vabaliukais.

Vabaliukus figose praėjusią savaitę rado vienas nevartok.lt skaitytojas (kairėje). Šią savaitę kenkėjus aptiko dar vienas vartotojas (dešinėje) ir atsiuntė mobiliuoju telefonu darytą nuotrauką

„Jau buvo vienas straipsnis apie figas iš „Gėrybių rago“ tai norėčiau pasakyti, kad praėjus šiokiam tokiam laikui situacija su šio tiekėjo figomis nepagerejo. Pirkau figų iš „Gėrybių ragas“ parduotuvėje esančios Mindaugo g., Vilniuje, 2011 m. balandzio 27 dieną . Tai buvo brangiausios iš trijų rūšių kurias jie turėjo. Vienoje iš pirktų figų radau lygiai tokių pačių vabaliukų, kaip nevartok.lt straipsnio nuotraukose. Vabaliukų buvo tiek viduje tiek figos išorėje. Nors pardaveja ir sakė, kad viskas buvo patikrinta, likau nusivylęs šiuo radiniu“, – dėl vabaliukų figose piktinosi nevartok.lt skaitytojas Benas.

"Gėrybių ragas" parduotuvėlė, Vilniuje, Mindaugo gatvėje

Beje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba po nevartok.lt pranešimo patikrino „Gėrybių rago“ krautuvėlę esančią PANORAMOS prekybos centre. Patikrinimą atlikusi inspektorė informavo, kad džiovintų figų iš Turkijos nepavyko surasti. Jos jau buvo išimtos iš prekybos.

Bendrovės vadovė Džineta Sličiuvienė išgirdusi apie vėl rastus vabalus figose nenustebo. Anot jos čia nieko blogo, kad figose randami vabaliukai. Esą, juk tai ne koks chemikalas. „Vabalas tai nėra nuodas, tai nėra baisus dalykas. Suvalgęs vabalą jūs neapsinuodysite. Žmonės gali nepirkti jei vaisiai nepatinka“, – nevartok.lt paaiškino Džineta Sličiuvienė.

Po ankstesniojo vartotojo skundo UAB Adro-nuts valdančios „Gėrybių rago“ krautuvėles direktorė garsiai žadėjo nuotraukas su vabalais išsiųsti turkams ir reikalauti jų pasiaiškino. Tačiau šį syk kompanijos direktorė prisipažino figas perkanti ne Turkijoje, o vienoje Lietuvos didmeninės prekybos įmonėje ir jas perparduodanti savo krautuvėlėse.

Tuo tarpu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai teigia, kad džiovintuose vaisiuose neturi būti akivaizdžiai matomų žemės ūkio kenkėjų, erkių ar kitų parazitų, lervų ir graužikų išmatų. Vaisiai neturi būti pažeisti bakterijų, grybelių, pelėsinių grybų sukeltų ligų.

Vartotojus dar kartą įspėjame būti ypatingai atidiems perkant džiovintus vaisius ar riešutus iš trečiųjų šalių.

Dėkojame Benui už suteiktą informaciją.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (6)

 1. Anonimas:

  Graudu, kai parduotuvės direktorė (juk už visos parduotuvės veiklą atsakinagas asmuo), gerai išmano tik tabelių sudarymo ir juodų atlyginimų mokėjimo technologijas. Jau kelioliką metų Lietuvoje galioja daržovių, vaisių, uogų, grybų ir riešutų prekybos standartai, kurie yra patvirtinti Europos sąjungos Komisijos ir privalomi visoms Sąjungos šalims. PRIVALOMI. Tačiau Lietuvoje galioja „savi“ verslininkų įstatymai, o jei jie ir jų statytiniai pagaunami už nusikalstamą veiką, tuomet visi draugiškai padaro kiaulės akis ir tvirtina, kad tai „nieko tokio“. Pasišlykštėjimo vertas monkės biznis. Kuomet į tokias pozicijas bus skiriami žmonės, turintys specifines žinias, įgūdžius ir, svarbiausia, norą sekti įstatymus, reglamentuojančius prekybą maisto produktais?

 2. Jurgita:

  tai nepirkit is ten daugiau tu figu..as kazkaip tik riesutus is ten perku,dar kazkada guajavas ir pirkau,tai normaliai buvo

 3. anonimas:

  as ten perku labai daznai , niekada neturejau nusiskundimu tiesiog maistas yra produktas kuri reikia vartoti atsakingai (plauti ir pan.) , dziovinti vaisiai yra dziovinami ilga laiko tarpa ,todel tiek figoje ar kokiame obuolyje rastas mazas vabaliukas tikrai nepadarys zalos jusu skrandziui ar virskinimui..

 4. Atsibodo:

  Žinote, gerbiamieji internautai, produktų su vabaliukais, kirmėliukais, virusiukais ir kitais priedais galima išsitraukti iš kontenerio už parduotuvės. Už dyką. O čia yra už produktą mokami pinigai. Toks jūsų požiūris bei tolerancija nesąžiningumui skatina ir toliau verslininkus prekiauti nekokybiškais produktais.

 5. Judas:

  Šita nepykit. Rimtai nepykit. Bet vabaliukai figose yra normalu. Figose, datulėse, etc. Tiesiog prieš valgant reikia vaisiu „perlaužti“ į dvi dalis ir pažiūrėti ar jų ten nėra.
  Kelti dėl to skandalą – absurdas. Asilas ir tiek.

 6. Saule:

  Labai megstu dziovintas figas, deja vabaleliu ar net kirmineliu jose pasitaiko visada nepriklausomai nuo to, kur jas bepirkciau. O isbandziau praktiskai visu tiekeju siulomas figas, kokias tik LT pavyko rasti. Taip kad isskirtinai „Gerybiu rago“ nera del ko kaltinti. Is bet kurio maisto prekiu tinklo pameginkit nusipirkti sio skanesto ir pasinagrineti pries dedant i burna.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>