„Varėnos pienelis“ apgaudinėjo vartotojus – riebalų mišinį siūlė, kaip EKSPORTO sviestą

Cinamono nuotrauka

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, siekdama kuo geriau informuoti vartotojus apie produktų vertę, kokybę bei saugą atrinko įvairių gamintojų sviesto (82 % riebumo) bei kitų maisto produktų mėginius ištirti laboratorijoje.

Ištyrus mėginius Nacionaliniame maisto ir veterinarijos tarnybos rizikos vertinimo institute, svieste „Eksporto“ (gamintojas – UAB „Varėnos pienelis“), vietoje nurodytų 82,5 %, nustatytas 83,6 % riebumas. Atlikus nuodugnesnį tyrimą, šiame svieste rasta net 17,9 % augalinių riebalų.

„Vadovaujantis galiojančiais teisės aktais, svieste negali būti ne pieno kilmės riebalų. Gaminiai, kuriuose pieno riebalai iš dalies pakeisti augalinės kilmės riebalais, turi būti vadinami „pieno ir augalinių riebalų mišiniais“, ženklinimo etiketėse nurodant augalinės kilmės riebalų kiekį. Gamintojai neturi klaidinti vartotojų, kurie turi teisę rinktis gaminius ir mokėti už prekes pagal jų vertę“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjas Deividas Kliučinskas.

Varėnos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių atlikto patikrinimo UAB „Varėnos pienelis“ duomenimis, įmonė pagamino 6 183 kg „Eksporto“ (82,5 % riebumo) sviesto, kuriuo buvo prekiaujama UAB „Palink“ ir UAB „Maxima“ prekybos tinkluose. Inspektoriai paėmė ištirti kitų šios įmonės gaminamų produktų mėginius.

Varėnos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nurodymu, gamintojas UAB „Varėnos pienelis“ iš prekybos surinko neteisingai paženklintą ir kokybės reikalavimų neatitinkantį nurodytos partijos „Eksporto“ sviestą. Įmonės atsakingam darbuotojui skirta administracinė nuobauda.

Kategorija: Maisto produktai

Komentarai (11)

 1. kava:

  Perki, atrodo, kokybišką produktą, o še tau kad nori… Gamintojai apgaudinėja kaip tik gali. Šlykštu.

 2. Tepusis:

  Ir po tokių „fintų“ pilni tinklai akcijinio „sviesto“. Negalite pagaminti gero produkto, šlamštą gaminkit. Bet pavadinkit tada PVZ.: sviestas „Šeip sau“ arba „Bet koks“

 3. nu jo...:

  o as galvojau kad cia geras sviestas va ir tau…

 4. baubas:

  nu va, dar vienos imones produktu nebeteks pirkti. 🙂

 5. sviestas:

  Gal Nevartok.lt administracija galėtų gėdos lentą įsteigti ir tokius „sviesto“ gamintojus joje įkurdinti? Pirkėjams būtų pravartu prieš einant į parduotuvę ją atsiversti.

 6. Pirkau..:

  Kas atlygins žalą?? Visada maniau, kad tai vienas geresnių produktų, nes svietas, o čia še tau augaliniai riebalai.. =| Ir pirkau, kai akcija buvo. Valgydamas maniau valgau kaip reta gera produktą..
  Jaučiuosi daugiau nei apgautas – moralinė žala milžiniška. Turbūt visiškai atsisakysiu sviesto ir augalinių riebalų produktų..

 7. Cesarius ( Vilnietis ):

  Kartą pirkau grietinę, indelyje 200 g. viršuje grietinė ( geltona ), o apačioje pasukos ( balta ). !!! Va tau ir apgaudinėja.!?

 8. J.:

  Niekada nepatiko man šios linijos nei grietinė,nei sviestas(dabar jau augaliniai riebalai)..Kaip jūs galit tokį šūdą valgyti

 9. Pirkau RIMI PARDUOTUVĖJE TARIAMAI OLANDIŠKĄ SŪRI KODAS 2328700202509 tikras mėšlas ,o kaina tai moka pašaukti.Daugiau niekuomet nepirksiu to gamintojo jokios produkcijos ir kitiems nerekomenduosiu.

 10. Niekada nesirenku ir nevartoju Varėnos pienelio produktų, man jie prasti, labai prastos kokybės ir neskanūs. o kad apgaudinėja žmones senai žinau

 11. sfinx:

  Dirbu šioj įmonėj, patikėkit manim, jai pamatytumėt kokių šūdų prideda į produktus, tai tikrai apetitas dingtų, nesvarbu ar tai sviestas, ar grietinė ar sūreliai, visur deda visokiausių stabilizatoriu ir t.t

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>