Vabaliukų ir kandžių gali tik daugėti

Po vartotojų patirtos nemalonios staigmenos, kuomet figose iš Turkijos buvo aptikti juodi, neestetiškai atrodantys vabaliukai, pasirodo niekas nepasikeitė ir nepasikeis. Figų tiekėjai UAB „Tiekėjų gildija“ nežada atsisakyti šių džiovintų vaisių tiekimo. Priminsime, kad figos su vabalais buvo parduodamos krautuvėlėse „Gėrybių ragas“.

Prieš mėnesį vilnietis Lukas Nevartok.lt pranešė apie vabalus figose pirktose iš "Gėrybių rago"

“Informuojame, kad patikrinimo metu nustatyta, kad valymui skirtas inventorius ir priemonės laikomos netvarkingai, valymo darbų atlikimo žurnale neregistruojami dezinfekavimo darbai. Patikrinimo metu kenkėjų ir jų pėdsakų nenustatyta. Skundas pagrįstas dėl kitų priežasčių. Pagal administracinį nurodymą atsakingam asmeniui skirta piniginė bauda.Visą realizuojamą produkciją UAB „Adro-nuts“ (krautuvėlių “Gėrybių ragas” savininkai aut. pastaba)  perka iš UAB „Tiekėjų gildija“, didmeninės prekybos sandėlio, Vilniaus rajone”, – nevartok.lt sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos specialistė Renata Dargytė.

Pirkėjas figose rado tokius vabalus

„Tiekėjų gildijos“ direktorius Aurelijus Ličius nevartok.lt teigė nematantis nieko blogo, kad figose iš Turkijos pasitaiko vabaliukų: „figos auga ant medžių ir tie vabaliukai į vidų patenka natūraliai. Obuoliuose taip pat yra kirmėlių ir niekas tragedijos nedaro“.

Tačiau kirmėlių randame ir grybuose. Nei vienas žmogus kirmėlėtų grybų nevalgo ir neteigia, kad tai natūralumo požymis.

„Tiekėjų gildijai“ atrodo kitaip. Bendrovė figas iš Turkijos tieks ir toliau. Nesiruošiama papildomai užtikrinti, kad vabalų džiovintuose vaisiuose nebūtų. O šylant orui padidės pavojus, kad įvairių kenkėjų gali atsirasti ir kituose produktuose.

„Ateina vasara, atsiras muselių, kurios bet kada gali padėti kiaušinėlius ir atsirasti kandžių, pavyzdžiui riešutuose. Nuo to niekas neapsaugotas“, – nevartok.lt sakė „Tiekėjų gildijos“ direktorius Aurelijus Ličius.

Nevartok.lt primena, kad džiovintus vaisius ir riešutus pirkite tik gerai juos apžiūrėję ir visuomet praneškite, jeigu pastebėjote kenkėjus – vabaliukus, kandis ar kirmėlaites.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (3)

  1. Taaaip:

    Įdomu, čia tik lietuvaičiai – verslininkaičiai gali pardavinėti tokį brudą ir dar už pinigus? Šiaip įprastai brudą atiduoda labdarai…

  2. Lukas:

    Ir norėčiau labai paprieštarauti times, kuriems vabalas pirktiniame vaisiuje yra natūralus dalykas. Yra labai didelis skirtumas – ar tą vaisių perki, ar skiniesi savo sode. Nes skindamas sode tu įvertini šią galimybę, o pirkdamas parduotuvėje – ne. Aš irgi sode valgydamas avietes tikrinu ar ten nėra kirminų – tai yra normalu. Tačiau graibyti kirminus iš pirktinės ekologiškos aviečių uogienės – mano galva VISAI NENORMALU. Tas pats su žirniais. Kas antras žirnis darže sukirmijęs, tačiau kas būtų, jei BONDUELLE stiklainyje kas antras būtų sukirmijęs?

    Puiku, kad FIGOS ekologiškos, ir aš puikiai suprantu, kad cheminėje figoje vabalų negyventu. Tačiau jei yra bent MINIMALI tikimybė, kad šioje ekologiškoje, niekuo neapdorotoje figoje GALI būti vabalų – AŠ TURĖČIAU BŪTI INFORMUOTAS, kad valgydamas galėčiau pasitikrinti! Jei pardavėja duodama maišelį manęs neperspėja, kad ten viduje gali būti vabalas – aš ir nesitikrinsiu ar ten tas vabalas yra ar nėra…

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>