Vabalai figose „užkniso juodai“

„Parduotuvėje „Gėrybių ragas“ Ukmergės g. prekybos centre BIG figose ir vėl tie patys VABALAI. Fui, moki pinigus, o prekę tenka išmesti. Nuotraukose – jau įprasti, matyti vabalai, dar mielesnis radinys – kirmėlė, beje, tik pusė jos.

Bepjaudama figą, kad patikrinčiau, kas viduje, perpjoviau ir ją. Džiaugiuosi, kad neperkandau. Iš kelis kartus pirktų figų praktiškai kas antra, jei ne dar daugiau, buvo su tais vabalais. Kirmėlių irgi radau ne vienoje. Ar tokį maistą (beje nepigų) galima valgyti, ypač – duoti vaikams?“ – nevartok.lt sakė Vida pateikusi savo nuotraukas.

Prieš porą metų net keliose „Gėrybių ragas“ parduotuvėse pirkėjai buvo įsigiję figų iš Turkijos su tam kraštui būdingais vabalais.

Tą syk bendrovės vadovė Džineta Sličiuvienė išgirdusi apie rastus vabalus figose nenustebo. Anot jos čia nieko blogo, kad figose randami vabaliukai. Esą, juk tai ne koks chemikalas. „Vabalas tai nėra nuodas, tai nėra baisus dalykas. Suvalgęs vabalą jūs neapsinuodysite. Žmonės gali nepirkti jei vaisiai nepatinka“, – nevartok.lt paaiškino Džineta Sličiuvienė.

Po ankstesniojo vartotojo skundo UAB Adro-nuts valdančios „Gėrybių rago“ krautuvėles direktorė garsiai žadėjo nuotraukas su vabalais išsiųsti turkams ir reikalauti jų pasiaiškino. Tačiau vėliau kompanijos direktorė prisipažino figas perkanti ne Turkijoje, o vienoje Lietuvos didmeninės prekybos įmonėje ir jas perparduodanti savo krautuvėlėse.

Tuo tarpu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai teigia, kad džiovintuose vaisiuose neturi būti akivaizdžiai matomų žemės ūkio kenkėjų, erkių ar kitų parazitų, lervų ir graužikų išmatų. Vaisiai neturi būti pažeisti bakterijų, grybelių, pelėsinių grybų sukeltų ligų.

Vartotojus dar kartą įspėjame būti ypatingai atidiems perkant džiovintus vaisius ar riešutus iš trečiųjų šalių.

Dėkojame Vidai už informaciją ir nuotraukas.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (1)

  1. Petras:

    vabalas ne kirmele, reiktu suprast

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>