Užupio picerijoje – riebaluose palaidoti krakmolingi guminukai. Ar verta ragauti?

gnocchi

asociatyvi nuotr.

„Pietų metas. Užupio picerija, Vilnius. Pilna žmonių, bet yra vienas laisvas stalelis. Prisėdam- kažkodėl turiu nuojautą, kad tai gali būti teisinga vieta.
Skaitau meniu, renkuosi patiekalus. Akis užkliūva už gniocchi, tik nustebina patiekalo pavadinimas: Gnocchi/itališki švilpikai/potato dumplings.

Užsisakau. Kai atneša lėkštę, mano akys išsprogsta iš orbitų: lėkštėje koks litras riebalų, nei vieno gnocchi nesimato, nes visi jie paskendę tuose riebaluose ir dar trijuose centimetruose lydyto sūrio. Pamatęs mano nustėrusį žvilgsnį, padavėjas sušunka: „Oi, pamiršau atnešti šaukštą!!“ Tekinas nubėga. Ir tikrai man atneša šaukštą, su kuriuo aš tikriausiai turėsiu semti tuos taukus ir kabinti lydytą sūrį, ieškodama palaidotų gnocchi…
Iš smalsumo šakute vieną tešliuką iškrapštau. Kruopščiai nusausinusi jį servetėle, paragauju. Krakmolingas guminukas, deja, nepanašus nei į potato dumpling, nei į švilpiką, nei juolab gnocchi.
Paprašau sąskaitos. Ir dar perspėju, kad mano nesuvalgytos porcijos virtuvė nesugalvotų atiduoti kokiam šuniukui. Gaila būtų gyvūnėlio, nes nei jo skrandis, nei kepenys neatlaikytų tokio išbandymo“, – savo įspūdžiais apie nevykusius pietus su draugais pasidalino naujos kulinarinės knygos „Izraelio skoniai“ autorė Nida Degutienė.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (4)

 1. rrr:

  zinant kaip merginos ir del laso riebalu tragedija kelia, speju cia nebuvo tiek riebalu kiek apraso 🙂

  • to rrr:

   Man yra atnešę kelis kartus maistą taukuose patvinusį ir dar riebiu padažu užpiltą, kad beveik nebesimatė kas lėkštėj, taip kad tikiu tuo, ką rašo.

 2. Anonimas:

  lietuviski gnoch zyzia kvalai nor italisku vazuok i italija 🙂

 3. .:

  Nebūtų lietuviai – atrodė nevalgoma, bandė valgyt, paaiškėjo, kad ir yra nevalgoma, tada nuolankiai susimokėjo ir paskui internetinį skundą pila. 🙂 Jei patiekalas nekokybiškas, aš jo nevalgau ir už jį nemoku. Tiesa, gal tik vienas kartas ar du ir yra buvę, kai grąžinau patiekalą. Buvo nepatenkinti, bet priėmė atgal ir nesiginčijo. Išmokit apginti savo teises, nes dabar tai visiškas baudžiauninkų mentalitetas išlikęs.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>