23 tonos apelsinų iš Egipto dešimt kartų viršija leistiną pesticidų normą

Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos maisto produktų inspektoriai, vykdydami importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę, 2011 m. balandžio 15 d. atrinko apelsinų mėginius laboratoriniams tyrimams. Vaisius iš Egipto kompanijos „EL Gebaly Fruit Company“ į Lietuvą importavo UAB „Baltic Fresch Fruit“ (Naujoji uosto g. 2-406, Klaipėda).

Atlikus tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, apelsinuose nustatytas pesticidas ciflutrinas, kuris yra įtrauktas į „pavojingų“ pesticidų sąrašą ir kurio koncentracija importuojamuose apelsinuose net 10 kartų viršijo didžiausią leidžiamą koncentraciją. Pesticido koncentracija apelsinuose sudarė 0,22±0,11 mg/kg (didžiausia leistina koncentracija – 0,02 mg/kg).

Tai jau ne pirma Egipto kompanijos „EL Gebaly Fruit Company“ į Lietuvos rinką siunčiama nesaugių apelsinų siunta. 2011 m. kovo 12 d. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai jau buvo sulaikę ir uždraudė realizuoti 23 tonas apelsinų. Atsižvelgiant į tai ir įvertinus riziką, nei vienos šios kompanijos į Lietuvą tiekiamos apelsinų siuntos nebus leidžiama realizuoti tol, kol nebus atlikti laboratoriniai tyrimai pesticidų liekanų koncentracijai nustatyti.

Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo importuotoją (UAB „Baltic Fresch Fruit“)  minėtą apelsinų siuntą saugiai sunaikinti arba grąžinti tiekėjui. Apie atvejį Skubių pranešimų apie nesaugius maisto produktus ir pašarus sistema RASFF informuota Europos Komisija ir kitos ES šalys narės.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>