Uždrausta platinti maisto papildus, skirtus kūdikių ir mažų vaikų mitybai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog uždrausta platinti 2 381 vienetą maisto papildų kūdikiams ir mažiems vaikams „Lactokid“ (pakuotėse po 10 g, partijos Nr. 41 ir Nr. 42, galiojimo terminas iki 2014-05-11). Papildai buvo gaminami Bulgarijos įmonėje „Kendy“, į Lietuvos rinką juos tiekė UAB „Norameda“.

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, gavusi vartotojo skundą dėl šių papildų sukeltos alergijos mažam vaikui, nedelsiant paėmė mėginius ištirti laboratorijoje. Atlikus laboratorinius tyrimus, minėtų maisto papildų sudėtyje buvo nustatyta laktozės, kuri nebuvo nurodyta šių produktų ženklinimo etiketėse.

Vadovaujantis Lietuvos higienos norma dėl „Maisto produktų ženklinimas“ pienas ir jo produktai, įskaitant laktozę, privalo būti nurodyti maisto produkto etiketėse. Laktozė – tai cukrus, kurio randama piene ir jo produktuose. Paprastai laktozė organizme suskaidoma fermentu laktaze. Tačiau jei minėto fermento nepakanka, žmogus gali jausti virškinimo sutrikimo simptomus, pilvo skausmą, viduriavimą. Tai laikoma „laktozės netoleravimu“.

Siekiant apsaugoti laktozės netoleruojančius vaikus nuo galimo neigiamo poveikio jų sveikatai, Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba priėmė sprendimą uždrausti tiekti į mūsų šalies rinką bulgariškus maisto papildus „Lactokid“.

,,Siekiant apsaugoti vartotojus nuo gamintojų apgaulės, šiais metais valstybinės maisto papildų kontrolės prioritetu bus maisto papildų sudėtinių dalių kontrolė, planuojama atlikti daugiau laboratorinių tyrimų maisto papildų sudėčiai nustatyti”, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Misiūnaitė.

Vartotojai, įsigiję šių maisto papildų, gali grąžinti juos platintojams ar prekybininkams ir susigrąžinti sumokėtus pinigus. Papildus vartojusiems ir blogai pasijutusiems gyventojams rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (4)

  1. Nina:

    ir ką, be kvito pinigus gražins?

  2. Labai geras ir informatyvus straipsnis, aciu 🙂

  3. Dekoju uz straipsni, daug naujo atradau 🙂

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>