Uždrausta platinti amerikietiškus maisto papildus ,,Vitolize” ir ,,Lipo rush”

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad mūsų šalies rinkoje uždrausta platinti Jungtinėse Amerikos valstijose pagamintus maisto papildus ,,Vitolize” (Men‘s Vitality Supplement) ir ,,Lipo rush”.

Vilniaus valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai patikrinus UAB ,,Forever living products Baltics”, įsikūrusią Vilniuje, ir įvertinus tinklinio marketingo (pardavimo) būdu platinamus maisto papildus ,,Vitolize” (Men‘s Vitality Supplement), nustatyta, kad jų sudėtyje yra cinko arginino chelato, kuris nėra įtrauktas į leidžiamų naudoti cinko formų sąrašą.

Maisto papildų gamyboje leidžiamų naudoti cinko formų sąrašas patvirtintas siekiant, kad cheminės medžiagos Europos Sąjungoje (ES) būtų naudojamos kaip vitaminų ir mineralų šaltinis, kuriomis galėtų būti papildomi maisto produktai, būtų saugios ir žmogaus organizmui lengvai pasisavinamos formos. Pagal minėtą sąrašą ES leistinos naudoti tik šios 8 cinko formos: cinko acetatas, cinko bisglicinatas, cinko chloridas, cinko citratas, cinko gliukonatas, cinko laktatas, cinko oksidas, cinko karbonatas ir cinko sulfatas.

Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pagal gautą vartotojo skundą patikrinusi VŠĮ „Mini gym”, įsikūrusią Kaune, nustatė, kad įmonėje buvo prekiaujama amerikietiškais maisto papildais ,,Lipo rush”, kurių sudėtyje buvo neleistinos medžiagos – 1,3-dimetilamilamino.

1,3-dimetilamilaminas – centrinę nervų sistemą dirginanti medžiaga, kurios poveikis žmonių sveikatai nėra iki galo ištirtas, tačiau pirmieji mokslininkų tyrimų duomenys rodo, kad ši medžiaga veikia panašiai kaip draudžiama narkotinė medžiaga – amfetaminas. Paminėtinas atvejis, kai Švedijoje 22 metų vyras, vartojęs papildus, kurių sudėtyje buvo DMAA, sporto salėje patyrė širdies smūgį. Jo gyvybė buvo išgelbėta, tačiau medikai nurodė, kad to priežastis – organizme susikaupęs per didelis kiekis 1,3-dimetilamilamino.

VŠĮ „Mini gym” maisto papildą ,,Lipo rush” įsigijo iš individualios įmonės (IĮ) „MS Sport“, esančios Alytuje. Šiuo metu Alytaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba vykdo tolesnį tyrimą, siekdama nustatyti, kiek ir iš kur IĮ „MS Sport“ atsivežė minėtų papildų. Turimais duomenimis, maisto papildai ,,Lipo rush” Lietuvoje nėra notifikuoti.

Vartotojai, įsigiję maisto papildų ,,Vitolize”,, ar ,,Lipo rush”, gali grąžinti juos platintojams ir atgauti sumokėtus pinigus. Šiuos papildus vartojusiems ir blogai pasijutusiems gyventojams rekomenduojama nedelsiant kreiptis į šeimos gydytojus.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (2)

  1. Cesarius ( Vilnietis ):

    tai gerai , nereikia pirkti amfetamino , o legaliai galima nupirkti ir ryti .! ?

  2. info:

    Idomiai cia sakyciau….

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>