Už nevalgomus NORFOS konservus skirta bauda

Blogas kvapas, patamsėjusi žuvies spalva, matomas pelėsio apnašas, kartus skonis – taip savo skunde Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai vartotoja apibūdino žuvies konservus „Natūralios Ramiojo vandenyno sairos savo sultyse“ (kilmės šalis Tailandas), įsigytus UAB „Norfos mažmena“ prekybos centre (Vilnius, Šiaurės g. 37). Vartotojos skundas buvo perduotas Vilniaus miesto valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, kuri atlikusi patikrinimą nustatė, kad minėtus žuvies konservus prekybininkams pateikė UAB „Rivona“ ir pateikė produktą tyrimui Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijos departamentui. Tyrimo metu buvo nustatyti nebūdingi žuvies konservams jusliniai rodikliai: konservų skardinėse stambūs žuvies gabalai užpildyti tamsiai geltonos spalvos užpilu, žuvų paviršius parudavęs, vietomis pageltęs, konsistencija sausa ir trapi, skonis kartus. Konstatuota, kad tirtas produktas neatitinka produktų saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų.

Kėdainių rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, siekdama, kad nesaugūs produktai nepatektų vartotojams, sprendimu „Dėl nesaugaus produkto“ įpareigojo įmonę sustabdyti nesaugaus produkto pateikimą į rinką ir pašalinti išplatintus produktus iš rinkos. UAB „Rivona“ susigrąžino iš rinkos 6305 vnt. žuvies konservų „Ramiojo vandenyno saira savo sultyse.“ Kėdainių rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba surašė Maisto įstatymo pažeidimo, taikant Produktų saugos įstatyme nustatytą atsakomybę, protokolą ir pateikė jį Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai.

UAB „Rivona“ Kėdainių rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimą dėl nesaugaus produkto apskundė Panevėžio apygardos administraciniam teismui, prašydama panaikinti sprendimą „Dėl nesaugaus produkto“, tačiau teismas bendrovės skundą atmetė kaip nepagrįstą. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, išnagrinėjęs UAB „Rivona“ apeliacinį skundą, paliko Panevėžio apygardos administracinio teismo sprendimą nepakeistą.

Išnagrinėjusi bylą, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba už Maisto įstatymo pažeidimą skyrė UAB „Rivona“ 2750 litų baudą.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (1)

  1. Konservas:

    Va čia tai nubaudė: už 6035 vnt iš rinkos sugrąžintų konservų 2750 Lt bauda. Tai už parduotus galėjo kokius 27,50 Lt pridėti 😀

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>