USTUKIŲ MALŪNO ekologiška produkcija – su pesticidais

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba  atrinktuose  ekologiškuose ilgagrūdžiuose ryžiuose nustatė pesticidų liekanų. Be to iš VšĮ „Ekoagros“ gauta informacija, kad pesticidų liekanų nustatyta ir ekologiškuose kviečiuose Spelta bei jų miltuose. Visą produkciją platina UAB „Ustukių malūnas“.

Nors pesticidų liekanos neviršijo didžiausių leistinų koncentracijų, tačiau ekologiškuose produktuose pesticidų liekanų negali būti. Todėl įmonei uždrausta realizuoti tiek ryžius, tiek ir spelta kviečius, nurodant, kad tai ekologiški produktai.

Kartu su VšĮ „Ekoagros“ atlikus patikrinimą ryžius sufasavusioje ir kviečius perdirbusioje įmonėje UAB „Ustukių malūnas“, nurodyta išplatintą užterštą produkciją surinkti iš rinkos.

Pirmieji patikrinimo UAB „Ustukių malūnas“ metu paimtų mėginių laboratorinių tyrimų rezultatai parodė, kad ekologiškuose rupiuose kvietiniuose miltuose ir ekologiškose manų kruopose su sėlenėlėmis nustatytas to paties pesticido, kaip ir ryžiuose bei spelta kviečiuose, likučiai. Nustatyta medžiaga – metilpirimifosas, naudojamas kovojant su kenkėjais grūdų sandėliuose. Šis pesticidas draudžiamas naudoti ekologinėje gamyboje.

VMVT informuoja, kad atsižvelgiant į tyrimo rezultatus, uždrausta ir ekologiškų rupių kvietinių miltų ir ekologiškų manų kruopų su sėlenėlėmis realizacija. Gamintojui nurodyta surinkti visą rinkoje išplatintą užterštą produkciją. Tyrimas dėl taršos kilmės tęsiamas.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (3)

 1. Cesarius ( Vilnietis ):

  O aš pirkau ekologiškus rupaus malimo miltus kvietinius. O kaip apgavo ir apstatė. Ar grąžins pinigus?!

 2. vilniete:

  mano giminaitis dirba firmoje kuri uzsiima kenkeju naikinimu, ju klientai -Ustuku malunas. Ir man ne karta pasakojo, kaip vaziuoja i Ustuku maluno sandelius ir purskia visus grudus chemikalais nuo kenkeju, tai kokia cia ekologija??? tik budas parduoti preke brangiau. O zemaitijos ukininkai purskia rugius schemikalu Rondapu, kad sie greiciau nudziutu ir nereiktu papildomai grudu dziovinti.
  Cia irgi zinios is pirmu lupu…

 3. kauniete:

  kai paskaitai tuos straipsnius,-tai per ilga savo gyvenima susidarai nuomone ,kad kai juos patepi riebiu tai ir grudai be pesticidu ir miltai be kandziu ir gydytojai prisikabine hipokrato priesaikas saziningi ir advokatai saziningi. Taigi.
  .

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>