Turkai saldainius ženklina bet kaip, nepaisydami GMO. „Daisena“ planavo juos išplatinti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl neteisingo ženklinimo neleista realizuoti 19,2 tonų šokoladinių saldainių, importuotų iš Turkijos (gamintojas – „Nurettin Ve Celaledtin Tatlidil Sekerleme Gida Tic“)

Vykdydami importuojamų maisto produktų kontrolę, Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai paėmė šokoladinių saldainių „Nurtat Cokoline“ mėginius ištirti dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO). Atlikus laboratorinius tyrimus, šių saldainių sudėtyje nustatyta daugiau kaip 5 % genetiškai modifikuotų sojų produktų, nors apie tai nebuvo nurodyta ženklinimo etiketėse.

Šokoladinius saldainius importavusiai įmonei UAB „Daisena“ (Taikos pr. 161, Kaunas) neleista tiekti į rinką visos saldumynų siuntos (19,2 t) ir nurodyta juos perženklinti arba siuntą grąžinti gamintojui.

„UAB „Daisena“ importuojamos maisto siuntos bus kontroliuojamos griežčiau. Iš kiekvienos importuojamos siuntos bus imami mėginiai laboratoriniam tyrimui, kol trijų iš eilės siuntų mėginių tyrimų rezultatai atitiks visus teisės aktų reikalavimus. Jei maisto produktų sudėtyje yra daugiau kaip 0,9 % GMO, ženklinimo etiketėse privaloma nurodyti, kad „produkto sudėtyje yra sudedamųjų dalių su GMO“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Europos Sąjungoje yra patvirtintos ir leistinos maisto produktų gamybai – 2 genetiškai modifikuotų sojų veislės, daugiau kaip 30 rūšių kukurūzų veislių, 5 rapsų ir 5 medvilnės veislės.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (1)

  1. Cesarius ( Vilnietis ):

    Jei saldainiai sveriami tai nėra visai etiketės sudėties. !! Jei ir būna tai vos galima įžiūrėti !!! Kas užtikrins , kad sudėtis tikra !! Ten patys pardavėjai spausdina , ne gamintojo etiketė !!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>