Tonos sugedusių lenkiškų broilerių aptiktos Tautvydui Barščiui priklausančiame „Kaišiadorių paukštyne“

Prieš kelias dienas Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė, kad aptikta ir sunaikinta daugiau kaip 4,5 t. lenkiškų sugedusių atvėsintų viščiukų broilerių.

Kaišiadorių rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba patikrino šviežių viščiukų broilerių skerdenėlių, į Lietuvą įvežtų iš Lenkijos įmonės ZAKLAD PRZETWORSTWA ROLNEGO DUNAJ Sp. z o.o. siuntą.

Patikrinimo metu nustatyta, kad minėti viščiukai broileriai buvo nebūdingo šviežiai paukštienai kvapo ir išvaizdos. Juslinis paukštienos mėginių tyrimas Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute patvirtino, kad produktai yra sugedę. Viščiukų broilerių skerdenėlių siunta – iš viso 4677 kg, tol kol vyko tyrimas buvo sulaikyta, o gavus galutinius tyrimų rezultatus, išvežta sunaikinti į utilizavimo įmonę.

Tačiau tik dabar nevartok.lt pavyko sužinoti kam priklausė iš Lenkijos pargabenta sugedusi vištiena. Didžiulė siunta surasta Kauno Grūdams priklausančiame „Kaišiadorių paukštyne“.

Kaišiadorių paukštyno sekretorė nustebo, išgirdusi, kad nevartok.lt sužinojo apie įmonėje aptiktus sugedusius lenkiškus broilerius. „Nėra nei vieno vadovo, kuris jums galėtų kažką paaiškinti“, – teigė telefonu atsiliepusi mergina. „Kaišiadorių paukštyno“ marketingo vadovė Sigitai Adomavičiūtei taip pat buvo netikėtas klausimas apie sugedusias lenkiškas vištas: „Galbūt paaiškinti galėtų kokybės vadovė, tačiau be direktorės leidimo mes nieko negalime komentuoti“. Tačiau marketingo vadovė patikino, kad į nevartok.lt klausimus generalinė direktorė Palmyra Rimdeikienė atsakys kitą savaitę.

„Kauno Grūdų“ ir „Kaišiadorių paukštyno“ savininkas Tautvydas Barštys nieko negalėjo paaiškinti, kaip įmonėje atsirado tonos sugedusių lenkiškų broilerių: „Situaciją geriausiai gali paaiškinti paukštyno vadovai. Klauskite jų. Tikrai, negaliu pasakyti, kiek tos lenkiškos paukštienos įsivežama“.

Ką su lenkiškais broileriais planavo daryti „Kaišiadorių paukštynas“, būtinai pranešime.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (4)

 1. Akcija:

  Va taip ir akcijos atsiranda, kiekviena savaitgali paukstienai nuolaidos.Dar nebuvo savaites , kad nebutu akciju

 2. Just_Buisiness:

  Is kur garantas, kad i Lenkija papuole ne is Vokietijos, uznuodyti dioksinu?

 3. Kazkokiu panasiu pakuociu yra ir IKI parduotuveje:

  Ir jiems sia savaite akcija 🙂

 4. tadas:

  kas per mada sunaikint produktus, kuriu galiojimo laikas baigesi. negi sunku apdorot termiskai ir padovanot zoologijos sodui/ tai nors zvereliai pavalgo. argi butina sunaikint?

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>