„Švenčionių vaistažolių“ gaminys – arbata ar šienas?

„Teko skaudžiai nusivilti atpiginta „Švenčionių vaistažolių“ arbata pirkta MAXIMOJE. Šiai arbatai mažose pakuotėse buvo taikoma nuolaida. Nusipirkome su grupioke kelis pakelius. Tačiau bendrabutyje užsikaitę vandenuką ir įsimetę čiobrelių arbatos pakelį pasibaisėjome skoniu. Pirkome dar čiobrelių, ramunėlių ir pipirmėčių mišinį. Praplėšėme pakelius ir pažiūrėjome, kas jų viduje. Galiu pasakyti, kad net pigesnės lenkiškos arbatos yra skanesnės ir malonesnės. Kilo klausimas, kaip šieną pardavinėjanti  firma gali vadintis „Švenčionių vaistažolės“? Mes jaunos studentės apsigavome, o tai ką kalbėti apie bobutes, kurios išgirdusios žodį vaistažolės perka tą šieną“, – nevartok.lt pasipiktinimo neslėpė studentė Milda.

Vartotoja Milda skundėsi, kad jos įsigyta žolelių arbata labiau primena šieną nei tikrą arbatą: spalva baisi, pilka, perdžiuvusios sumaltos neaiškios žolės su šiokiu tokiu kvapu. Išvaizda matoma nuotraukose.

Klausimas Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, kokie yra reikalavimai arbatos kokybei? Milda nurodė ir pakuočių serijos numerius bei atsiuntė savo nuotraukas.

„Į rinką tiekiamai arbatai yra nustatyti tam tikri saugos reikalavimai dėl pesticidų likučių, priemaišų ir pan., bendrų kokybės reikalavimų nėra nustatyta, juos savo gamybos standartuose privalo apsirašyti kiekvienas gamintojas, atsižvelgdamas į gaminamos produkcijos asortimentą ir savybes.

Tačiau, atsakant į vartotojo nusiskundimą, reikia pasakyti, kad gamintojas privalo užtikrinti, kad į rinką tiekiamas produktas iki pat jo tinkamumo vartoti termino pabaigos atitiktų privalomus saugos reikalavimus, o taip pat turėtų būdingas, deklaruojamas skonio ir kvapo savybes. Pvz. jei vartotojas įsigyja arbatą, kurios ženklinime nurodoma, kad tai ramunėlių arbata, tai ši arbata turėtų pasižymėti būtent ramunėlių arbatai būdingu kvapu ir skoniu“, – nevartok.lt sakė VMVT maisto skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Herbst.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pažadėjo pradėti tyrimą dėl galimai nekokybiškos arbatos.

Dėkojame Mildai už informaciją ir nuotraukas.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (10)

 1. vegele:

  as jau senai nusivyliau svencioniu vaistazoliu produkcija, jau kokius 3 metus nebeperku.. o kazkada gi tokios skanios arbatos budavo… 🙁

 2. JOANA:

  ekologiškas šienas

 3. Šienas:

  Kaip šieno pardavėjas, sakau, tai tikrai šienas 🙂

 4. Savas:

  Vargše Milda tikriausiai po kanapių žolelių neteko uoslės.Jei norite lyginti Lenkiškas ir Lietuviškas arbatas tai jos turi būt vienodų žolių ir vienodos sudėties ir ragaujamos tuo pačiu laiku.O ne taip ,kad lietuviškas prieš mėnesines ar pilnatį o lenkiškas per mėnesines ir jaunatį.

 5. akademikas:

  bagocius „savas“ museit is savo patirties prabilo apie arbatu degustacija menesiniu metu :)))

 6. Arbatu megejas:

  Norėčiau jums pasakyti, kad jus nusipirkote būtent vaistažolių gydomąja arbata jos skonis visada toks ir buvo. Visus ingredientus sumala ir supakuoja į maišelius, kad kuo greičiau vandeniui persiduotu visos medžiagos . Išvis anksčiau tokiu arbatų galima buvo įsigyti tik vaistinėse, jeigu norite mėgautis vaistažolių arbata siūlau rinktis „ETNO“ Švenčioniu vaistažolių fabriko gamini skirta būtent pasimėgavimui, o ne gynimuisi.

 7. ka tik nusipirkusi:

  rūpūs miltai 🙂 ką tik grižome su šeima iš MAXIMOS apsipirkę, tame tarpe ir šios arbatos du pakelius įmečiau į vežimėlį 🙂 norėjau vaikus pavaišinti „VAISTAŽOLIŲ“ arbatyte. čiobrelis, galvoju, teigiamai veikia žarnyno veiklą, raminanti arbatytė. še tau, straipsniukas 🙂 nenoriu net pažiūrėt į tas dvi pakuotes virtuvės spintelėje…….

 8. Pingback: Kaip gaminamos “Švenčionių vaistažolių” arbatos | Nevartok

 9. snieguole:

  Is labai atsidavusio zolininko (turincio gydytojo diploma ir uzsiimancio zolininko praktika) suzinojau kad reikia atidziai ziureti kur zoles buvo auginamos. Ant pokelio rasoma gamintojas Lietuva, o zaliava is kaimynes Lenkijos. Kur pasak vaistininko savom akim maciusio didziulius laukus vaistazoliu purskiamu chemikalais. Vat is ten ir Svencioniu zoleles atkeliauja 🙁
  Bendraujant su siuo zmogum nei vienam nekiltu abejoniu kad tai tiesa, mazai tokiu saziningu, savo darba mylinciu zmoniu. Pirkite tik aiskiai nurodyto ukio produktus, pvz Jadvygos zoles ir kt. Kadangi sia info sizinojau visai nesenai dar nespejau suziureti kitu patikimu Lietuvisku arbateliu augintoju
  Net ir ieskant reik visa pokeli apziureti, mazom raidelem rasite parasyta auginta Lenkijoje arba EU
  O as savo mazaja jau metus girdau ETNO vaikiskom arbatom, visas mesiu lauk.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>