„Švenčionėlių vaistažolių“ ekologiškose arbatose – didžiuliai kiekiai pesticidų!

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl taršos pesticidais UAB ,,Švenčionių vaistažolės“ uždrausta realizuoti ekologiškų čiobrelių ir ramunėlių arbatų partijas, o taip pat gamyboje naudoti ekologiškų čiobrelių bei ramunėlių žaliavą.

Ekologiškų arbatų mėginiai UAB ,,Švenčionių vaistažolės“ atrinkti bendradarbiaujant su VšĮ „Ekoagros“ ir įvertinus galimą riziką. Kaip Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą informavo VšĮ „Ekoagros“, ankstesni UAB ,,Švenčionių vaistažolės“ ekologinių žaliavų tiekėjai Lenkijoje buvo sertifikuojami nekompetentingos sertifikavimo įstaigos, kuriai šiuo metu yra panaikinta laukinės augalijos rinkimo sertifikavimui suteikta veiklos akreditacija.

Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus ekologiškų čiobrelių arbatos (partijos numeris Nr. L081205, pagaminimo data 2012-05-07, tinka vartoti iki 05-2015) ir ekologiškų ramunėlių arbatos (partijos numeris Nr. L061203, pagaminimo data 2012-03-05, tinka vartoti iki 03-2015) mėginius. Laboratoriniais tyrimais čiobrelių arbatoje nustatyta pesticido metamitrono (0,58±0,29 mg/kg), o ekologiškoje ramunėlių arbatoje – pesticido fonofoso (0,1±0,05 mg/kg) likučių, nors ekologinėje produkcijoje pesticidų likučių negali būti randama.

Atsižvelgus į laboratorinių tyrimų rezultatus, arbatos gamintojui UAB ,,Švenčionių vaistažolės“, uždrausta realizuoti sandėlyje sulaikytas ekologiškas čiobrelių ir ramunėlių arbatos partijas – atitinkamai 87 kg ir 67 kg, bei nurodyta nedelsiant surinkti iš rinkos išplatintą produkcijos dalį. Be to, įmonei uždrausta gamyboje naudoti pesticidais užterštą ekologiškų čiobrelių ir ramunėlių žaliavą (iš viso 267 kg).

Atsižvelgiant į tai, kad ekologišką žaliavą UAB ,,Švenčionių vaistažolės“ įsigijo iš Lenkijos įmonės „Runo Sp. z.o.o“, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie nesaugią čiobrelių ir ramunėlių arbatą informavo Europos Komisiją Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (6)

 1. jo..:

  va tau ir ekologiska… puikus pavyzdys kad tai tik zodis o ne kokybe..

 2. VIRGINIJA:

  nesuprantu kodel negali pas mus augint vaistazoliu.zmones perka galvoja lietuviskos.kodel anksciau niekas netikrino.ka vargsui zmogui zinot.viska valgom geriam ka mums kisa.

 3. Ru:

  Tik šią arbatą ir pirkdavau. Jaučiuosi apgauta. Daugiau niekada į „ETNO“ prekės ženklą net nežiūrėsiu.

 4. o:

  Labai nusivyliau. Daugiau niekada nebepirksiu.

 5. ach tai stai kokia 'lietuviska' preke!!:

  na nesitikejau, kad Svencioniu vaistazoles SITAIP ZIAURIAI apgaudineja Lietuvos vartotojus – visur deklaruodami jog TIK LT SURINKTA, AUGINTA ZALIAVA superka ir is jos gamina tas arbatas, pasirodo, jie augalus, zoleles IMPORTUOJA IS LENKU!!! Nu man tai topas!!!! daugiau nebepirksiu ju produktu, nes prikdavau, ir nemazai! – TIK DEL TO, KAD ISAUGINTA LIETUVOS LAUKUOSE. O cia, pasirodo, isiveza is lenkijos, ir dar kazkokios lievos, nesertifikuotos kompanijos!!!!! GEDINGA tokios, atrode, garbingos LT imones veikla!!! dauiau NEBEPIRKSIU – JAU GERIAU TADA is turgaus bobuliu kai kurias zoleles susidziovinti, arba kur pamiskese, laukuose prisirinkti paciai.

 6. Pingback: Skandalas tęsiasi: UAB ,,Švenčionių vaistažolės” uždrausta prekiauti dar dviejų partijų ekologiškomis arbatomis | Nevartok

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>