Sustabdė garsios picerijos „Sicilija 1” veiklą Druskininkuose

creativecommons.org

Druskininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, dėl nustatytų pažeidimų laikinai sustabdyta UAB „Linveda” picerijos „Sicilija 1“ veikla (Taikos g. 9, Druskininkai).

Sprendimas priimtas po to, kai atlikę planinį šios picerijos patikrinimą, Druskininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nustatė bendrų higienos ir kitų pažeidimų. Gamybinės, pagalbinės patalpos buvo netvarkingos, nepakankamai plaunamas ir dezinfekuojamas gamybos inventorius, nešvarios ventiliacijos sistemos. Virtuvės patalpos per ankštos, trūko vietos kokybiškai gaminti padidintą patiekalų asortimentą. Gatavų patiekalų atleidimo vietoje buvo laikomi žalios mėsos pusgaminiai, žalių daržovių pirminio paruošimo vietoje – pagaminti patiekalai, miltinių gaminių tešla maišoma salotų gamybos vietoje. Picerijoje trūko šaldymo įrangos, gatavi patiekalai, žalia mėsa, tešlos pusgaminiai ir žaliavos buvo laikomi kartu, tuo sudarant galimybę atsirasti kryžminei taršai. Šaldyti produktai buvo netinkamai atšildomi kambario temperatūroje. Tikrinimo metu rasta beveik 20 kg įvairių mėsos ir žuvies nepaženklintų pusgaminių, kurių tikslaus pagaminimo laiko buvo neįmanoma nustatyti. Kai kurių patiekalų gamybai nebuvo tinkamai parengtų technologinių aprašymų.

Įvertinus nustatytus pažeidimus, Druskininkų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė realizuoti neaiškaus tinkamumo vartoti, nepaženklintus pusgaminius ir laikinai sustabdė picerijos „Sicilija 1“ veiklą. Įmonės atsakingam asmeniui skirta bauda.

„Šiai viešojo maitinimo įmonei bus leista atnaujinti savo veiklą, tik kai išvalys ir išdezinfekuos visas gamybines, pagalbines patalpas bei inventorių ir pašalins visus inspektorių nustatytus teisės aktų reikalavimų neatitikimus. Taikėme griežtas priemones, nes jau praėjusio planinio patikrinimo metu įmonės atsakingiems asmenims buvo nurodyta įsigyti papildomos šaldymo įrangos, kad maisto produktai būtų laikomi pagal tinkamus kaimynystės reikalavimus“, – komentavo Druskininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Antanas Paliutis.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (7)

 1. rimas:

  daugiau ten nesilankysiu…

  • Justė:

   skaitau ir stebiuosi: visada maniau, kad ten skaniausias maistas yra Sicilijoj………
   Tiesa, prieš 8 metus esu ten valgiusi pasenusią žuvį, bet daugiau nieko panašaus nebuvo nutikę.

 2. Lina:

  O būdavo ten visada pilna žmonių vietos nerasdavom taip lengvai.Teks nebeiti.

  • Justė:

   būtent, reikdavo laukti, kol vieta atsilaisvins, ypač vakarais:)
   Kita vertus, negalima piktnaudžiaut ir nesilaikyt higienos normų.

 3. Rima:

  besarmačiai!!!

 4. Ieva:

  Jau apskelbiau visus draugus kurie ten kaip beprociai lekdavo. Viskas. Nuo sios dienos dar 15-20klientu maziau..

  O Jums kavines vadovai ir administratoriai virejai ir kepejai GEDA.

 5. Skaiva:

  nu bet kokie pažeidimai! Smulkmenos. Nebuvo parengti technologiniai aprašymai – popierizmas. Neužrašytos datos – o jei virėja tiesiog žino, kas per produktai, kada gauti ir kokio šviežumo, vėl popierizmas… ne ten pagal zonas padėtas maistas ar produktai.. Bet nerado nieko supuvusio, niekas neapsinuodyjo ir t.t..
  Man atrodo, konkurentų užsakytas patikrinimas.

  Jei tik būsiu Druskininkuose, mielai ten apsilankysiu vėl.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>