Sulaikytos 300 tonų nesaugių maisto produktų

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, atlikdami importuojamų ir rinkoje esančių maisto produktų ir pašarų valstybinę kontrolę, pirmą šių metų ketvirtį dėl nustatytų saugos reikalavimų neatitikimų uždraudė tiekti į Lietuvos rinką daugiau kaip 235 tonas maisto produktų ir 56 t negyvūninių pašarų.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie nesaugius maisto produktus ar pašarus operatyviai keičiasi informacija su Europos Komisija Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF. Tokiu būdu stengiamasi kuo efektyviau užkirsti kelią nekokybiškų maisto produktų platinimui ES valstybėse narėse.

Per 2012 m. sausio – kovo mėnesius Lietuvoje buvo nustatyti 9 nesaugių importuojamų ir rinkoje esančių maisto produktų atvejai, dėl kurių buvo informuota Europos Komisija RASFF sistema. Iš Europos Komisijos šia sistema gauti 6 pranešimai, susiję su nekokybiškais maisto produktais, gautais iš mūsų šalies.

Vykdant importuojamų maisto produktų ir pašarų kontrolę, per pirmąjį ketvirtį į Lietuvą neleista įvežti 38,2 t žuvies, 20 t negyvūninio maisto, 56 t negyvūninių pašarų ir kitų nesaugių maisto produktų. Pavyzdžiui, 49 t džiovintų vaisių mišinių iš Kinijos uždrausta platinti mūsų šalies rinkoje dėl neleistinų maisto priedų, 13,2 t natūralios sairos konservų buvo uždrausta įvežti iš Rusijos dėl juose nustatytų parazitų, 25 t šaldytos pangasijos filė iš Vietnamo – dėl nustatytų E. coli žarnyno bakterijų. 58 t saulėgrąžų išspaudų iš Rusijos buvo sulaikytos dėl jose nustatytų patogeninių mikroorganizmų (Salmonella.), 20 t razinų iš Kinijos ir 18 kg ajurvedinės arbatos iš Rusijos – dėl nustatytų per didelių pesticidų kiekių.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį uždrausta realizuoti daugiau kaip 112 t nesaugių maisto produktų prekybos įmonėse ir daugiau kaip 9 t – gamybos įmonėse. Gamybos įmonėse didžiausią dalį nekokybiškų gaminių sudarė nealkoholiniai gėrimai (9 225 l), prekybos įmonėse – aliejus, augaliniai riebalai (38,8 t), šokoladas bei gaminiai iš kakavos (27,5 t), alus (22 694 vnt. po 0,5 l) ir daugiau nei 5 t mėsos gaminių. Pavyzdžiui, alų buvo laikinai uždrausta tiekti į rinką dėl didesnės etilo alkoholio koncentracijos, nei buvo deklaruota gamintojo. Perženklinus etiketes, šį alų buvo leista vežti į prekybos tinklus.

Visi uždrausti, netinkami vartoti ar nekokybiški maisto produktai buvo saugiai sunaikinti šiai veiklai patvirtintose ir griežtai kontroliuojamose utilizavimo įmonėse.

Iš viso dėl nesaugių maisto produktų iš Europos Komisijos buvo gauti 415 skubūs pranešimai apie pažeidimus, nustatytus rinkos kontrolės ir 422 – apie nustatytus importo kontrolės metu. Pagal produktų grupes RASFF pranešimai dažniausiai buvo gaunami dėl vaisių ir daržovių (234), riešutų ir jų produktų (97), žuvininkystės produktų (85), medžiagų, besiliečiančių su maistu (82), grūdų ir duonos gaminių (65).

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (1)

  1. Cesarius ( Vilnietis ):

    jei alus su daugiau laipsnių tai geriau eina į galvą, kam tokį draust.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>