Studentų maiste – kandys ir kirmėlės

Kandys studentų maisteVieną žvarbų lapkričio vakarą užsukome į Norfos parduotuvę Lentvaryje Klevų alėja 4. Tarp keleto pirkinių visiškai atsitiktinai į krepšį įsidėjome čia parduodamo “Studentų maisto” pakuotę. Tik vėliau, grįžus iš parduotuvės, paaiškėjo, kad studentų maistas patinka ne tik studentams, bet ir maisto kandims. Kaip matyti nuotraukoje, nepraplėštoje pakuotėje paprasta akimi buvo matyti ne tik razinos, įvairūs riešutai, bet ir šias gėrybes ėdančios maisto kandys.

Nors šio “Studentų maisto” pakuotės turinys buvo kaip ant delno, pakuotę nunešėme Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Buvo smalsu, ką dar galima rasti šioje UAB “Arimex” gaminamo produkto pakuotėje. Trakų rajono Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Algirdas Bertašius mūsų tinkalapiui www.nevartok.lt patvirtino, kad patikrintame studentų maiste knibžda kandys ir kirmėlės. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijos specialistų išvadoje teigiama, kad 200 gramų pakelyje rastos 20 negyvų suaugusių kenkėjų ir 25 gyvos kenkėjų lervos.

Kaip ir kiekvienu atveju įdomiausiai sužinoti, kas kaltas, kad “Studentų maistą” pirmiau už pirkėją pradėjo doroti kandys ir kirmėlės. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybai atlikus patikrinimą parduotuvėje nustatė, kad Lentvario “Norfos” prekybinėje salėje temperatūra +18 laipsnių. Dar nustatyta, kad kenkėjų kontrolę “Norfos” parduotuvėje vykdo pagal sutartį UAB „Dezinfa“ kiekvieną mėnesį, yra saugomi atliktų kenkėjų kontrolės darbų aktai, o šioje parduotuvėje periodinis vitrinų, lentynų valymas, plovimas, dezinfekavimas atliekami pagal grafiką.

Šią “Studentų maisto” pakuotę pagaminusios UAB “Arimex” kokybės vadovė Jelena Rubikauskienė  paaiškino, kad riešutai yra specifinis produktas. Įmonė atsiuntė net du paaiškinimus “Dėl gyvų kenkėjų” ir “Dėl mišinio kokybės”. Paaiškinimuose nurodoma dėl ko riešutuose gali atsirasti kandys ir kirmėlės.

Kandys studentų maisteViename iš paaiškinimų teigiama: “Išanalizavus visus užregistruotus nusiskundimus, norime pranešti, kad nusikundimas dėl “Studentų maisto” kokybės šiais metais yra vienintelis. Riešutų ir džiovintų vaisių apkrėtimo kenkėjais atvejų pasitaiko, nes riešutai ir vaisiai augdami lauke džniausiai neapdorojami jokiais chemikalais. Labai gaila, tačiau natūralūs produktai labia traukia kenkėjus, šiuo atveju kandis, kurių gyvenimo ciklas priklauso nuo aplinkos temperatūros. Jei obuoliai su kirminu rodo jo natūralumą, sveikumą, gyvi kenkėjai riešutų pakelyje yra nepriimtini ir neleistini.”

UAB “Arimex” atsakydami į klausimą kodėl jų produktuose veisiasi kirmėlės ir kandys, padarė prielaidą, kad produktas buvo laikomas netinkamomis sąlygomis. Antrame rašte “Arimex” pažymėjo, kad daugiau jokių nusiskundimų nebuvo gauta. Veterinarijos tarnybos inspektoriams atlikus papildomą patikrinimą, jokių nusižengimų nerado. Statistiniai duomenys rodo, kad ES valstybės narės 2009 metais 3061 kartą informavo Europos komisiją apie saugos reikalavimų neatitinkančius maisto produktus. Riešutai ir jų produktai užėmė antrą vietą (informuota 622 kartus).

Kandys studentų maisteAnot UAB “Arimex”, visi mišinio komponentai yra natūralūs ir reikalauja priežiūros visuose etapuose, pradedant derliaus nuėmimu ir baigiant pardavimo vieta.

“Prisimdami atsakomybę už šį įvykį mes atsiprašome už tai, kad teko nusivilti mūsų produktų kokybe. Ateityje skirsime dar daugiau dėmesio kokybės užtikrinimui ir darbui su parduotuvėmis, suteikiant daugiau informacijos apie kokybės užtikrinimą pardavimo vietose”, – savo pasiaiškinime pažymėjo “Studentų maisto” gamintojas UAB “Arimex”.

Netinkamo žmonių maistui „Studentų maisto“ prekyba uždrausta. Atsakingai “Norfos” parduotuvės darbuotojai pagal administacinių teisės aktų pažeidimų protokolą (ATPK) paskirta bauda. Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai išsiųstas skubus pranešimas apie nesaugaus maisto ar pašarų tiekimą į rinką.

Tačiau, viskas galėjo baigtis, be jokių pasekmių prekybininkams ar gamintojams. Juk kiek pirkėjų, kartais numoja ranka, kai grįžus iš parduotuvės vienas ar kitas pirkinys pasirodo akivaizdžiai nekokybiškas. Tinklalapis www.nevartok.lt ragina būti atidesniais ir kritiškais nekokybei.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (7)

 1. oh:

  OHO maistelis 🙂

 2. STUDENTAS:

  Tai tipo studentai ne zmones?Galima privaryt kirmeliu ir prakalt prisidengus kokioms nors akcijoms.Reikia uz tokius bajerius baudomis smaugt parazitus.

 3. studentas2:

  prie alaus suvalgai su kandimis ir uzkandos nereikia.normaliai, pigiau.

 4. riešutas:

  O tai kas kaltas NORFA ar ARIMEX?

 5. aplinka:

  Kalta aplinka. Kaltas tas kas pirko -durnius kazkoks :)))

 6. anzelika:

  kad ne tik studentu maiste, esu dveju vaiku mama, perkam ivairias koses, kuriu neimanoma valgyti.visada perkam viska norfoje,perkant apziuriu,nes jau igijau kirmeliu baime ( pvz: zirnius, aviziunius dvibsnius, mieziu irv kvieciu kruopas, manu koses) perziuriu lyg irnormalios kruopas, bet kai susiruosiu po dienos kitos ruosti ten buna pilna kirmeliuku o spinteleje atsiranda kandziu , jau trys kartus dariau spinteliu valymus, dezinfekacijas, bet kai tik nuperku nauju produktu vel viskas is naujo. ir taip jau apie 4 menesius. tai kaip tikrinamos yra tie maisto produktai, ka veikia tos tarnybos, uz ka jiems moka atlyginimus, kodel jie nieko netikrina. esu labai pasipiktinusi, tiek norfa tiek tarnybomis kurios atsakingois uz tvarka. taigi ziurekit ka valgot

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>