„Stebuklinga“ arbata lengvatikiams

„Užkliuvo arbatos pakuotės užrašas, tiksliau frazė  – „kaip niekas kitas išvalo organizmą“. Turbūt net ant daugelio vaistinių preparatų panašaus užrašo nebūtų galima užrašyti, o čia jis tiesiog ant arbatos pakelio“, – nevartok.lt pranešė klaidinančią informaciją ant arbatos pakelio pastebėjęs Dalius.

Norime priminti panašų atvejį, kuomet viena kompanija gavo nemenką baudą už panašią klaidinančią reklamą. „Sudocrem – sparčiam gijimui…“, „Sudocrem patenkina didžiausius lūkesčius: pasižymi gydomuoju poveikiu…“, „Sudocrem turi gydomąjį poveikį…“ – skelbė UAB „Miečys“.

Tačiau UAB „Miečys“ negalėjo pateikti įrodymų, patvirtinančių, kad „Sudocrem“ turi gydomąjį poveikį. Už tai konkurencijos taryba skyrė baudą – 9 400 Lt.

Nevartok.lt primena, kad klaidinanti reklama – reklama, kurioje pateikiama melaginga ar neteisinga informacija, neatskleidžiama esminė informacija, kuri reikalinga vartotojui tam, kad jis galėtų priimti informacija paremtą sprendimą.

ES direktyva draudžia tvirtinimus, kuriais melagingai teigiama, jog produktas gali išgyti ligą, funkcinius sutrikimus ar išsigimimą. Pardavėjas, tvirtindamas apie produkto poveikį, privalo tai įrodyti – nurodyti, kuo jo teiginiai grindžiami.

Neabejojama, kad SENCHA arbatos pardavėjams už „drąsius“ teiginius ant pakelio gali būti skirta nemenka bauda.

Dėkojame Daliui už informaciją ir nuotrauką.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (7)

 1. J.:

  o tai ka?tipo ne tiesa kad zalioji arbata valo organizma??ir kad aplamai ji labai naudinga?

  • Eglė:

   Na tamsta Daliau , tu kaip iš agurkų lysvės išlipes , nelabai supratau ką nori pasakyti tuo : kokia čia klaida ?????!!!!! Visos arbatos yra naudingos ir suteikia tam tikrų savybių ir kad arbatos valo organizmą tai faktas , gal tu koks arhimedas ?? ką naujo radai ??? Gal jau ir lipžiedžiai bei visos ramuneles ir kmynai jau adios nuo 99 ligų ???? !!!!
   Nematau aš jokios klaidos ir tik šūdą čia sumaliai !!! Gal pats degtinaite tik vartoji , tad apie arbatas nenutuoki nieko !! Susirask kokią enciklopediją apie arbatas ir pasidomėk geriau !!! VISOS ARBATOS TURI GYDOMĄJĮ POVEIKĮ , tad čia su konkurencija nešokinėk , geriau savo informacijos stoka pasidomėk !! joo Nuo šipl draugai nei čiobrelių , nei liepų žiedų … o kmynai ar kokios sėklos tai net negydo .. tad pabandykit rasti kur nors toki užraša amen . paduokit žolininkus į teimą !!!!!! Gi ir lietuvoj žolių ir mišinių daro tad pirmyn … Daliuk darbo vajėėė …

 2. J.:

  matyt Daliukas koks nors farmacininkas,kad net kaip valyma organizmo prikiso vaistus,o tipo arbata yra sudas…juokdarys

 3. Eglė:

  Nea , manau , jis toks storas , kad jam su žolytem sunku 😀 išgėre puoduką ir ahh iš 120 nepasidarė 80 kg 😀 burokėlius valgyti patarčiau daugiau , irgi organizmą valo ir super …..
  Dar jis nuo pleiskanų šampūnus tegul ant saves pabando aha sako po 3 plovimo nebelieka !!!! Kaip idomu o aš dar turiu .. ??? kodėl taip rašo ??

 4. RAIMONA:

  Taip aš irgi pritariu Eglei ,aš čia irgi nematau jokios klaidos ,

 5. Įprasta:

  To: Eglė, Raimona, J. Puspročiai. Prieš pezėdami viešai nesąmones, pasiskaitykite Lietuvoje galiojančias maisto prekių ženklinimo taisykles, kuriose reglamentuojama vartotojui pateikiama informacija apie ypatingas produktų sąvybes. Nebūčiau net komentavęs tokių kvailų pasisakymų, bet nervai neatlaikė.

 6. J. to iprasta:

  eik tu sau,koks tu protingas…vauuu…turbut universiteta baigei??

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>