Skundikai įskundė tortų kepėją

Mažeikių VMVT uždraudė vykdyti nelegalią maisto tvarkymo veiklą Žemalės kaime (Liepų g.13, Šerkšnėnų sen., Mažeikių r.sav.).

Gavę informaciją apie galimai vykdomą nelegalią veiklą,  inspektoriai patikrino privačią namų valdą Žemalės kaime. Patikrinimo metu informacija pasitvirtino – namų šeimininkė užsiėmė konditerijos gaminių kepimu, neturėdama šiai veiklai leidimo. Apie namų sąlygomis kepamus tortus buvo skelbiama internete, nurodyti telefonų numeriai norintiems užsisakyti šių gaminių. Nors patikros metu tortai nebuvo kepami, tačiau moteris prisipažino tuo užsiimanti ir pardavinėjanti konditerijos gaminius. Gyvenamojo namo virtuvėje buvo laikomos įvairios žaliavos be įsigijimo dokumentų, tortai gaminami be receptūrų ir technologinių aprašymų. Šeimininkė dirbo nepasitikrinusi sveikatos, neišklausiusi higienos žinių mokymo kursų, nevedė jokių savikontrolės žurnalų.

Mažeikių VMVT uždraudė namų šeimininkei kepti konditerijos gaminius, už maisto tvarkymo reikalavimų nesilaikymą ir nelegalią veiklą skyrė baudą.

,,Nesilaikant tinkamų higienos sąlygų, technologinių gamybos aprašymų ar neužtikrinus žaliavų ir gaminių saugojimui reikiamų temperatūrų, tortai ir pyragaičiai gali tapti apsinuodijimų maistu priežastimi. Greitai gendantys konditerijos gaminiai, į kurių sudėtį įeina įvairūs kremai, žali kiaušiniai, grietinėlė ir kt., paprastai būna gaminami visiškai tam nepritaikytose namų virtuvėse, saugomi tuose pačiuose šaldytuvuose su kitais maisto produktais. Tokiomis sąlygomis nepažeisti produktų saugojimo kaimynystės ir temperatūrų sąlygų beveik neįmanoma. Be to, saldumynų gamybai naudojami įvairūs maisto priedai – dažikliai, kvapai. Gamybos įmonėse šių medžiagų naudojimas yra griežtai kontroliuojamas, sekama, kad jų kiekiai neviršytų didžiausių leistinų koncentracijų, tuo tarpu nelegaliai kepant gaminius, maisto priedų kiekiai nekontroliuojami. Įsigydami tortus iš nelegaliai tuo užsiimančių asmenų, vartotojai prisiima visą atsakomybę už galimas pasekmes jų sveikatai“, – sakė VMVT  Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (5)

 1. PoP:

  tokių skelbimų – pilna!

 2. Vytautas:

  Skundikų puslapis įsidėjo naujieną pavadinimu „Skundikai įskudė“ 🙂

 3. ralio:

  parazitai skundikai kaime siauteja

 4. x:

  Zmones negaminkit maisto namie, o tai jusu virtuve netaitinka maximos standartu.. o geriau isvis nevalgykite namie ruosto maisto, pirkit ta sh kuri parduoda maximoje jau paruosta pagal visus EU standartus, va ten tai tortai maximikes.. priedu ish E raides iki 18 galima suskaiciuoti… 😀 graudu skaityti oziu smirdancius straipsnius.

 5. maciusi:

  Pirkit is motules MAXIMOS, tai tikrai gausite pagerintos kokybes – su zaliuoju ar melynuoju pelesiu kaip tikriems gurmanams. Net nezinojau, kad ir tortai buna su pelesiais, o ypac MAXIMOJE. :DDD
  Teko paciai nusipirkt ir ne karta toki gardesi. :DDD
  Dabar gailiuosi , kad neiskvieciau veterinarijos tarnybos ir nepadariau foto pacioj parduotuvej.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>