Skandalas tęsiasi: UAB ,,Švenčionių vaistažolės” uždrausta prekiauti dar dviejų partijų ekologiškomis arbatomis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl taršos pesticidais UAB ,,Švenčionių vaistažolės“ uždrausta realizuoti ekologiškų melisų ir pipirmėčių arbatų partijas, bei gamyboje naudoti žaliavą, įsigytą iš tiekėjo Lenkijoje.

Tai jau ne pirmas UAB „Švenčionių arbatos“ skandalas su neva ekologiškomis arbatomis. http://nevartok.lt/2-maisto-produktai/svencioneliu-vaistazoliu-ekologiskose-arbatose-didziuliai-kiekiai-pesticidu/

Sprendimas priimtas gavus informaciją iš VšĮ „Ekoagros”, kurios atlikto tyrimo metu nustatyta, kad ekologiškų melisų ir pipirmėčių arbata užteršta pesticidų bentazono ir fluazifopo likučiais. Š. m. rugpjūčio mėnesį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba jau buvo nustačiusi, kad UAB „Švenčionių vaistažolės” gaminamos ekologinės čiobrelių ir ramunėlių arbatos užterštos pesticidais. Todėl įvertinus riziką, atrinkti ir kitų ekologinių arbatų mėginiai. Visos pesticidais užterštos arbatos buvo pagamintos iš Lenkijos įmonės „Runo Sp. z.o.o“ tiekiamos žaliavos.

Remiantis laboratorinių tyrimų rezultatais, arbatų gamintojui UAB ,,Švenčionių vaistažolės“ uždrausta realizuoti sandėlyje sulaikytas ekologiškas melisų ir pipirmėčių arbatos partijas, bei nurodyta nedelsiant surinkti iš rinkos išplatintą produkcijos dalį. Be to, įmonei uždrausta gamyboje naudoti pesticidais užterštą ekologiškų melisų ir pipirmėčių žaliavą.

VMVT informacija

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (2)

  1. Tas:

    va tau ir ‘ekologiska’…

  2. Va tokie didelio ir greito pelno ieškotojai,uždeda juodą dėmę tikriems ekologiškiems produktams

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>