Sekso papildų mėgėjams perspėjimas – jie užteršti švinu

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad sudėtyje nustačius neleistinų maisto priedų, uždrausta platinti penkių pavadinimų maisto papildų partijas, įvežtas iš Olandijos ir vieną maisto papildų iš Čekijos partiją dėl taršos sunkiuoju metalu – švinu.

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atlikdama planinį patikrinimą mažmeninės prekybos įmonėse Vilniuje (Konstitucijos pr. 16 ir Ozo g. 25, Vilnius), nustatė maisto papildų „Golden Erect BigBoy”, ,,Spanish Fly Raspberry romance”, ,,Perfect Performer Direct” ir ,,Venicon for woman” (gamintojas – ,,Cobeco Pharma Wholesale BV“, Olandija) sudėtyje maisto priedus, kuriuos naudoti leidžiama tik labai ribotais kiekiais arba iš viso draudžiama. Įvertinus riziką vartotojų sveikatai, šiuos maisto papildus į Lietuvos rinką tiekusiai įmonei UAB „Juntos“ (Klaipėda) uždrausta prekiauti nesaugiomis produktų partijomis ir nurodyta juos nedelsiant surinkti iš rinkos.

Tiriant gautą pranešimą iš Čekijos dėl maisto papildo „Chlorella (Chlorella vulgaris)“ (plastikiniuose buteliukuose po 240 tablečių, gamintojas ,,Mega-Pro, s.r.o.” Čekija), uždrausta prekiauti viena šio maisto papildo partija. Sprendimas priimtas dėl maisto papilde nustatytos didžiausią leistiną koncentraciją viršijančios taršos sunkiaisiais metalais. Čekijos laboratorijoje tirtuose mėginiuose nustatyta 5,5 mg/kg švino, kai didžiausia leistina švino koncentracija maisto papilduose yra 3,0 mg/kg. Minėtus papildus Lietuvoje platinusiai įmonei UAB „Z-Projects“ (Kaunas) nurodyta juos nedelsiant surinkti iš rinkos.

Vartotojai, įsigiję šių nesaugių maisto papildų, gali gražinti juos platintojams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>