Ryžių pirkėjus suklaidino specifinis regiono kvapas

Prieš kurį laiką tinklapyje Nevartok.lt publikuota medžiaga apie prekybos centruose pasirodžiusius ryžius „Auksiniai ryžiai“, kurie esą kvepėjo neaiškia chemine medžiaga, dėl ko buvo išimti iš prekybos.

Atlikus ryžių tyrimus Lietuvos, Latvijos bei Lenkijos laboratorijose, jokių cheminių priemaišų, dėl kurių galėtų atsirasti pašalinis kvapas, nerasta.

„Šie ryžiai iš tikro kokybe nesiskyrė nuo kitų ryžių. Pirkėjus galėjo suklaidinti nebent Indijos regiono, iš kurio jie atvežti, produkcijai būdingas kvapas“, – teiga ryžius iš Indijos importavusios UAB „Galinta ir partneriai“ Komercijos skyriaus analitikas Karolis Kundrotas.

Ryžiai importuojami iš įvairių šalių, įvairių tų šalių regionų. Kiekvieno regiono ryžiai dėl gamtinių sąlygų turi tam tikrų, tik konkrečiam regionui būdingų savybių, gali kažkiek skirtis grūdų dydis, spalva, kvapas. Tokio dydžio šalyje kaip Indija viename krašte išauginti ryžiai gali gerokai skirtis nuo kitame regione išaugintų.

„Manome, pasiskundusiam žmogui, kuris galbūt nėra dažnas ryžių vartotojas, tiesiog pasirodė įtartinas kvapas, kuris skyrėsi nuo prieš tai jo vartotų ryžių. Jei grūdai, kuriais prekiavome, tikrai būtų neįprasti, būtų pasipylusi skundų lavina, šiuo atveju to nebuvo. Juk ryžiai – populiarus produktas“, – pasakojo K. Kundrotas.

Gavus įspėjimą, „Auksiniai ryžiai“ buvo išimti iš prekybos. Norėdami įsitikinti, kad produkcija tikrai saugi, bendrovė „Galinta ir partneriai“ produkcijos pavyzdžius tyrė ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Lenkijos laboratorijose, tačiau jokių pašalinių priedų ryžiuose nebuvo aptikta.

„Neabejojome, kad ryžiai kokybiški, tačiau apsidrausdami juos ištyrėme keliose laboratorijose, nes norėjome įsitikinti, kad mūsų partneriai parduoda kokybišką produktą. Tuo mes patys suinteresuoti – jei kiltų bent menkiausias įtarimas, kad gauname nekokybišką produktą, daugiau su tais partneriais nebendrautume. Bet pasirodė, kad viskas yra tvarkoje.“, – sako K.Kundrotas. „Visada didžiuojamės savo produkcijos kokybe ir labai džiaugiamės, kad tai įvertina mūsų klientai – tik gaila, kad viešojoje erdvėje atsiranda tokių nepagrįstų kaltinimų“.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>