Rūkyta žuvis vakuume – lengviausias būdas apgauti pirkėją?

„Stengiuosi niekada nepirkti rūkytos žuvies, skumbrės vakuume. Dažniausiai ji būna labai sūri, išdžiuvusi, keistos rusvos spalvos. Tačiau ne kiekvienoje parduotuvėje galima nusipirkti nevakuumuotos žuvies. Šįsyk pamatęs VIČI rūkytą skumbrę MAXIMOJE nusprendžiau dar kartą surizikuoti – nusipirkau žuvį. Tenka prisipažinti, kad dar kartą apsirikau. Skumbrė buvo sausa, nuo jos atsikyrę rudi riebalai. Ar ilgai gamintojai mulkins vartotojus? Ar ne laikas pasakyti tiesą, ką parduoda prekybos centrai ir kokią siaubingą produkciją tiekia gamintojai?“, – nevartok.lt klausė neskanios rūkytos skumbrės nusipirkęs Linas.

Nevartok.lt kreipėsi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, klausdama ar rūkyta žuvis vakuume yra prastesnės kokybės nei parduodama rūkyta žuvis ne vakuume.

Tad klausiame kodėl rūkyta žuvis, pvz. skumbrė įpakuota vakuume yra prastos kokybės, keisto skonio, sūri, blogo dūmo kvapo? Kodėl taip atrodo vartotojams ir ar tokie pastebėjimai yra pagrįsti? Kodėl rūkyta žuvis vakuume yra pigesnė nei rūkyta ir parduodama ne vakuume, kokios priežastys tai lemia? Ar rūkytos žuvies vakuume savybės pasikeičia? Sąnaudos pakuotei yra didesnės, papildomos, o kaina mažesnė. Ar į rūkytą žuvį vakuume dedami papildomi priedai? Ar tiesa, kad gamintojai į vakuumą sudeda nekokybišką ar prastesnės kokybės žuvį, kurią išrūko ir sufasuoja į vakuumą?

„Vakuuminis įpakavimas neįtakoja produkto kokybės, o tik prailgina tokio produkto vartojimo terminą. Rūkytoje žuvyje konservantai nenaudojami, todėl vienintėlė priežastis įpakuoti ją vakuume ir yra prailginti jos vartojimo laiką. Iš tokios pakuotės technologinio proceso metu išsiurbiamas oras, tokioje aplinkoje nesidaugina mikroorganizmai, o produkto savybės nepasikeičia. Dėl šios priežasties (ilgesnis tinkamumo vartoti terminas) produkto savikaina yra mažesnė nei kiti įpakavimo būdai.“ – nevartok.lt sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyr. veterinarijos gydytoja Janina Kondrotienė.

Pasak specialistės, nuo pakavimo tipo nepriklauso, kokios kokybės žaliavas naudoja gamintojas. Kitaip sakant, kokį produktą supakuosi, toks jis ir bus. Skonis – subjektyvi savybė, kurios pagrįstumą įvertinti labai sunku (pvz.: kiek naudoti druskos ruošiant žuvį sprendžia gamintojas, vadovaudamasis savo receptūromis.) Blogas dūmo kvapas ar keistokas skonis – dar sunkiau pamatuojami nusiskundimai. Rūkytai žuviai nėra nustatyto jokio klasifikavimo pagal naudojamų žaliavų kokybę (kaip, tarkime, yra mėsos gaminiams), tačiau gamintojai negali tiekti į rinką nenokybiškų arba iš nekokybiškų žaliavų pagamintų maisto produktų. „Vartotojas visuomet pasirenka mėgstamo skonio, kvapo, koncistencijos, t.y. jam patinkančios kokybės maisto produktą, tame tarpe ir rūkytą žuvį.“ – teigė J. Kondrotienė.

Nevartok.lt primena, kad karšto ir šalto rūkymo žuvies galiojimo laikas skiriasi: karšto rūkymo žuvis negenda maždaug savaitę, kai tuo tarpu šalto rūkymo – kelis mėnesius. Vytintos žuvies galiojimo laikas dar ilgesnis – iki trijų mėnesių ar net ilgiau. Žuvį pakuojant vakuume galiojimo terminas dar prasitęsia.

Tačiau bet kuris vartotojas pasakys, kad nevakuumuota rūkyta žuvis yra skanesnė ir šviežesnė. Daugelis pirkėjų abejoja, ar gamintojai vakuumuoja šviežią, aukštos kokybės žuvį.

Tad rinktis reikia pagal skonį, kainą ir… norus ir galimybes.

Dėkojame Linui už informaciją.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (5)

 1. Barstys:

  Tokią žuvį į šiukšlių dėžę ar per tvorą.

 2. Visiškai pritariu autoriui. Nepagailėkite papildomai 5-8 Lt. ir nusipirkite kažką tikro. Jau geriau mažiau, bet sveikiau, kur kas skaniau, ir natūraliai. Aš renkuosi smulkių žvejų rūkomą žuvį, arba užsisakau iš žuvies auginimo entuziastų afrikinissamas taškas LT Rekomenduoju!

 3. senis:

  tai ne maximos kalte o prakeikti tiekejai,kurie vakumuose perdaro datas. o kaip ateina tokie kiekiai neiaoma patykrinti 😉

 4. Netiesa!:

  Nepritariu! Nusipirkau tokią žuvį UK – puiki kokybė, nieko panašaus, kas rašoma. Matyt, kai kam reikia parduoti daugiau be įpakavimo….

 5. as:

  nusipirkau senden salto rukymo skumbres tik gryzau is ligonines skrandi teko plauti zuvis atrodo kaip tesla smirda visa ka jie ce maximoj pardavineja

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>