„Rokiškio sūrio“ gudrybės dėl tikros varškės, tikro pieno ir tikro kefyro gali atsirūgti

Lietuvos prekybos centruose pasirodė nauji  „Rokiškio sūrio“ produktai, kurių pvadinime naudojamas žodis „TIKRAS“ ir „TIKRA“. Vartotojams siūloma įsigyti Rokiškio tikros varškės, tikro pieno ir tikro kefyro.

„Pirkėjus klaidino mėsininkai (be jokių E),  alaus gamintojai (gyvas alus), dabar tai daryti pradėjo ir pieninkai. Ar tai reiškia, kad visi kiti pieno produktai yra netikri, o Rokiškio tikri?“, – nevartok.lt klausė uteniškė Angelina.

Nevartok.lt dėl naujos Rokiškio produkcijos paklausė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Ar tokia pieno gamintojų pavadinimai neklaidina vartotojų?

„Šie produktai pasirodė neseniai. Atkreipėme į tai dėmesį  ir pradėjome tyrimą. Rokiškio bendrovė liepos mėnesį patentų biure užregistravo prekinius ženklus „Rokiškio tikras“ ir „Rokiškio tikra“. Tačiau tai, kaip pateikiama ant produktų pakuočių, galima įžvelgti reklamos įstatymo pazeidimą ir vartotojų klaidinimą“, – nevartok.lt sakė VMVT veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjas Deividas Kliučinskas. Pasak vedėjo, Rokiškio įmonės vadovai kviečiami pasiaiškinti dėl galimo vartotojų klaidinimo.

„VMVT Utenos teritorinė tarnyba pradėjo savo tyrimą. Surinkta medžiaga bus perduota vartotojų teisių apsaugos tarnybai. Tai pirmas toks atvejis pieno sektoriuje. Nors „Rokiškio tikras“ ir „Rokiškio tikra“ yra prekinis ženklas, tačiau jis negali klaidinti pirkėjų“, – nevartok.lt kalbėjo Deividas Kliučinskas.

Tuo tarpu „Rokiškio sūrio“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa mano, kad nauji prekiniai ženklai vartotojų neklaidina: „parduotuvėse parduodamas „Dvaro“ pienas, bet niekas nesako, kad jis tikrai dvaro. Ženklus registravome neturėdami tikslo klaidinti vartotoją. Mes turime įvairių prekinių ženklų „Naminis“, „Gardus“. Iki šiol jokių problemų nebuvo kilę.“

Daliaus Trumpos teigimu, registruojant prekinius ženklus „Rokiškio tikras“ ir „Rokiškio tikra“ patentų biure, jokių kliūčių nebuvo. Tačiau, kaip įmonė elgsis, jeigu bus pripažinta, kad nauji prekiniai ženklai klaidina vartotojus?

„Jeigu bus priimtas sprendimas, kad mes klaidiname vartotoją, šių ženklų atsisakysime ir naujas pakuotes išimsime iš prekybos. Teks patirti tam tikrų nuostolių. Nemanau, kad dėl to bylinėsimės. Tačiau tikiuosi, kad sprendimas mums bus palankus“, – nevartok.lt sakė „Rokiškio sūrio“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , , ,

Komentarai (7)

 1. na..:

  Galiu garantuoti, kad nepripazins klaidinanciu, nes cia gi Lietuva…

 2. Ru:

  Kad ir kaip pavadinsite, mielieji, „Rokiškio“ pieno produktams visuomet teikiu pirmenybę, vartotojas atsirenka pagal gamintoją. Linkiu sėkmės 🙂
  O kaip juristė galiu pridurti, kad šiuo atveju, tikėtina, bus priimtas Jums nepalankus sprendimas. Visgi „Dvaro“, „Naminis“ ar kiti pavadinimai negali būti lyginami su pavadinimu (prekės ženklu) „Tikra“, nes prasmės ir poveikio vartotojui atžvilgiu tai yra netapatūs terminai. Pavyzdžiui, kaip ir „gyvas“, geras pavyzdys straipsnyje pateiktas.

 3. Teta:

  Konkurentams širdį skauda…
  Veterinarijos tarnyba turėtų pasidomėti, kodėl kaimiškus kiaušinius deda ne kaime lakstančios vištos, naminį sūrį, ne bobutė namie spaudžia, o pieniškos dešrelės pagamintos ne iš pieno… Gal mane irgi klaidina? Atsipeikėkit, turit skatinti nacionalinį verslą, o ne žlugdyti.

 4. Jei ką:

  Graži pakuotė ir tiek

 5. veronika:

  nieko čia klaidinančio, jeigu vartotojai nėra pakankamai išprusę, kad suprastų jog tai tik pavadinimas – tai kas dėl to kaltas? Jeigu vadovautis čia išsakytu požiūriu, tai galima prisikabinti beveik prie kiekvieno Lietuviško prekės ženklo. Su visa pagarba uteniškei Angelinai (ar tam kuris iš tikrųjų stovi už to vardo) – kvailas skundas

 6. Qkas:

  Tai, kad bendrovė patentų biure užregistravo prekinius ženklus “Rokiškio tikras” ir “Rokiškio tikra”, nėra joks nusižengimas, bet tai, kaip jie tai pateikia savo etiketėse – akivaizdus pirkėjų maustymas. Elementariai pagudrauta – žodis Rokiškio užrašytas kita spalva ir mažom raidelėm, o žodžiai Tikra varškė ir Tikras pienas aiškiai išskirti tiek dydžiu, tiek spalva. Toks užrašas gal tik daltoniko neapgautų 🙂 . Išradinga mes tauta, tik gaila, kad savo išradingumą dažniausiai naudojame prieš save pačius.

 7. gfh:

  Draugas dirba rokiskio suryje sake tarp paprasto ir ekologinio skirtumas tik lipdukuose ir kainoje

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>