RIMI – sveikatai kenksmingos žalios bulvės

RIMI apsilankęs Rolandas daržovių skyriuje pastebėjo žalias bulves.

„Plautos šviežios bulvės. Veislė GALA. Tik nebuvo parašyta, kad žalios. Sufasuotų tinklelyje pakuočių mačiau ne vieną, bet salės darbuotojos visiškai į jas nekreipė dėmesio, kad pašalintų iš prekybos. Gal būt ne visi žmonės žino, kad tokios bulvės pavojingos sveikatai“, – nevartok.lt informavo Rolandas.

Anot VMVT specialistų, Rolando pastebėjimas yra reikšmingas.

Veikiamos šviesos bulvės jau po kelių dienų pradeda keisti spalvą – tampa žalsvos.  Jose susidaro chlorofilas ir nuodinga medžiaga solaninas. Pažaliavusios  bulvės būna karčios, o dėl solanino gali atsirasti apsinuodijimo požymių. Tad maistui tokių bulvių naudoti negalima. Tokiomis bulvėmis nerekomenduojama šerti ir gyvulių.  Anot specialistų, prekybininkai žino, kad  bulvės keičia spalvą reaguodamos į ryškų apšvietimą, todėl privalo pasirūpinti, kad ryškiai apšviestose prekybos centrų salėse  būtų sudedama tik tiek bulvių pakuočių, kiek jų galima parduoti per vieną ar kelias dienas.

„Mes patikrinsime lentynas ir pažaliavusias bulves pašalinsime iš prekybos“, – nevartok.lt pažadėjo RIMI viešųjų ryšių vadovė Raminta Stanaitytė-Česnulienė.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (3)

  1. Linute:

    Aiskiai parasyta, kad net gyvuliu tokiomis bulvemis neserti.

  2. *:

    jeigu čia Vilniuje, tai šiandien tokių ŽALIŲ bulvių pilna Savanorių Rimi

  3. :))):

    mmm…žalios bulvės…niamniam

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>