RIMI kiaušiniai – šiltai

„Kiaušinius šiltai laiko ir RIMI. Apsilankykite Gedimino 9 Vilniuje ir tuo įsitikinsite“, – nevartok.lt informavo pastabi pirkėja Ingrida. Iš tiesų RIMI parduotuvėje kiaušiniai buvo sudėti ne tik šaldomose vitrinose, bet ir ant praėjimo šalia kitų produktų.

Kiaušiniai šioje parduotuvėje laikomi ne šaldymo vitrinose, o salėje

„Paprastai kiaušinius laikome šaldymo vitrinose, tačiau kartais, priklausomai nuo vietos, techninių parduotuvės charakteristikų ar laikinos situacijos, jie laikomi ne šaldymo vitrinose. Juolab, kad tokio reikalavimo  dėl kokybės nėra nei iš gamintojų, nei iš ES įstatymų. Kiaušinius rekomenduojama laikyti ne žemesnėje 0,  ir ne aukštesnėje nei +18“, – nevartok.lt sakė RIMI atstovė Raminta Stanaitytė-Česnulienė.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausias veterinarijos gydytojas Jonas Stanius sutinka, kad ES reglamente konkreti temperatūra išties nenurodyta. Tačiau specialistas primena, kad kiaušiniai turėtų būti laikomi šaltose vitrinose, kuriose temperatūra yra reguliuojama. Anot specialisto prekybos salėse gali būti ir +20 laipsnių, o tai kiaušiniams per šilta.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (6)

 1. Komentaras:

  ot tai faina, nenurodyta jokiuose istatymuose, bet specialistas-kurio zodis neturi jokios galios, patarineja.. Zinoma, visi jo dabar paklausys:)… Prades remtis ne tik istatymais, bet ir veterinoriu rekomendacijomis. Man idomu, kaip ministerija paaiskintu sita situacija.

 2. J.:

  o kam juos saldytuvuose laikyti???mano mociute visa gyvenima kiausinius laiko ne saldytuve,ir ka?ogi nieko…taigi nelaikom ju nusipirke kelis menesius,o sunaudojam per pora ar kiek savaiciu..nematau problemos,kad jie laikomi ne saldytuvuose..aisku tiesioginiuose saules spinduliuose ir negalima laikyti,cia ir durnam aisku

 3. Mode:

  Pritariu!
  Kiausiniu saldytuve laikyti nereikia!
  Mesos ir paukstienos saldytuve laikyti nereikia!
  Zuvies saldytuve laikyti nereikia!
  Specialistu, kuriu balsas nieko nelemia, klausyti nereikia!
  Remkimes tik sudievintu uzsieniu, nes TEN taip laiko ir niekas mums nepaaiskins!
  O mano probobute kaime jokio saldytuvo neturejo ir nereikejo jo niekada!
  VALIO!!!!

 4. K.:

  Padekokime Europos sajungai ir musu institucijoms uz „sugebejima“ neadaptuoti ES teises aktu:)

 5. to mode:

  kiauras(-a) esi kaip retis!

 6. Pirkeja:

  Pas mus Birzuose gal jau metai laiko kiausiniai laikomi siltai prekybos saleje, ne saldytuve. Klausiau kodel, atsake kad toks buvo ponu is Vilniaus nurodymas. Perku tik is IKI, nes jie laiko saldytuve.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>