RIMI – ekologiški ryžiai „Scoti“ su pesticidais

scotiEkologiškuose ryžiuose, importuotuose iš Italijos (gamintojas – „Pavia, Riso scotti“, partijos Nr. L252D, galioja iki 2017-11 mėn.), nustatyta pesticidų.
Vykdant 2015 metų augalinių maisto produktų taršos stebėsenos programą, UAB „Rimi Lietuva“, (Klaipėdos pl. 59a, Palanga) buvo paimtas ekologiškų ilgagrūdžių ryžių ,,Scotti Riso“ mėginys ištirti laboratorijoje. Jame nustatyta 0,02 mg/kg pesticido metilpirimifoso ir 0,098 mg/kg sinergisto piperonilo butoksido.

Metilpirimifosas ir piperonilo butoksidas nėra įtraukti į ekologinėje gamyboje leidžiamų naudoti augalų apsaugos produktų sąrašą. Nors pesticidų liekanos neviršijo didžiausių leistinų koncentracijų, tačiau ekologiškuose produktuose pesticidų iš viso neturi būti.

Elektrėnų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba UAB „Rimi Lietuva“ uždraudė realizuoti visą nurodytos partijos ryžių kiekį su nuoroda, jog tai ekologiški produktai. Nustatyta, kad įvežta ir šiame prekybos tinkle išplatinta 144 kg šių ekologiškų ilgagrūdžių ryžių.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atlieka tolesnį tyrimą.
Piperonilo butoksidas didina augalų apsaugos produktuose esančių veikliųjų medžiagų aktyvumą.. Dažniausiai šis chemikalas naudojamas kovai su vabzdžiais, mišiniuose su insekticidais. Metilpirimifosas yra insekticidas, naudojamas sandėliuojant produktus.

 

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>