Restoranų uždarymo metas. Valgei egzotišką maistą čia – rizikavai

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, dėl grubių higienos pažeidimų laikinai sustabdyta kavinės ,,Sushi house” (Konstitucijos pr. 16, Vilnius) veikla.

Sprendimas laikinai sustabdyti UAB „Best food” kavinės „Sushi house“ veiklą Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba priėmė po planinio patikrinimo, kurio metu buvo nustatyta grubių maisto tvarkymo pažeidimų. Kavinėje nebuvo pildomi savikontrolės žurnalai, neužtikrintos produktų laikymo sąlygos, trūko ruošiamų patiekalų receptūrų, nepaženklintas gamybinis inventorius, trūko tvarkos ir švaros.

Veiklą kavinė galės atnaujinti tik pašalinus nustatytus trūkumus ir inspektoriams pakartotinai atlikus patikrinimą.

Dėl besikartojančių pažeidimų laikinai sustabdyta kinų restorano veikla Druskininkuose

Druskininkų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba laikinai sustabdė UAB „Salingas“ kinų restorano „Jinmei“ (Vilniaus al. 22, Druskininkai) veiklą. Sprendimas buvo priimtas po neplaninio pakartotino patikrinimo.

Nustatyta, kad restorano atsakingi asmenys nepilnai įvykdė ankstesnio patikrinimo metu nustatytų trūkumų šalinimo priemones. Maisto tvarkymo ir pagalbinės patalpos buvo nepakankamai išvalytos, nešvariai išplautas gamybos inventorius, išplyšę šaldymo įrenginių durelių sandarinimo gumos. Be to nesužymėtas pagal paskirtį gamybos ir valymo inventorius. Tikrinimo metu rasta neženklintų įvairių maisto produktų (daugiau nei 18 kg), kai kurie patiekalai buvo laikomi ne pagal temperatūrinį režimą. Daržovės sandėliuose buvo laikomos tiesiog ant grindų, maisto tvarkymo patalpose rasta daug pašalinių daiktų. Kaip ir ankstesnio patikrinimo metu, rasta higienos pažeidimų.

Dėl besikartojančių pažeidimų Druskininkų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba laikinai sustabdė šio restorano veiklą. Įmonė priskirta padidintos rizikos grupei, už teisės aktų pažeidimus restorano atsakingi asmenys per metus bausti keletą kartų, praėjusiais metais įmonės veikla jau buvo kartą sustabdyta.

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta UAB „Kinrožė“ kavinės (Naikupės g. 14-3, Klaipėda) veikla. Sprendimas priimtas po to, kai gavus vartotojo skundą, Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrino šią viešojo maitinimo įstaigą.

Patikrinimo metu kavinės maisto tvarkymo patalpos, įrenginiai ir inventorius buvo nešvarūs, netinkamai, ne pagal technologinį planą išdėstyta įranga, nuotekų drenažo sistema buvo netvarkinga – užsikimšę nubėgimo trapai grindyse, plautuvėse sunkiai nubėgo vanduo, nebuvo higienos priemonių darbuotojams nusiplauti rankas. Neįmanoma buvo nustatyti kai kurių produktų atsekamumo, rasta maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, kai kurių jau buvo pakitusios juslinės savybės – sklido nemalonus gedimo kvapas. Trūko gaminamų patiekalų receptūrų ir technologinių aprašymų. Šaldytuve greta vieni kitų buvo laikomi gatavi ir termiškai neapdoroti maisto produktai, tuo sudarant sąlygas atsirasti kryžminei taršai. Greitai gendantys maisto produktai buvo laikomi netinkamoje temperatūroje. Nebuvo pildomi savikontrolės sistemos dokumentai, kai kurie darbuotojai dirbo nepasitikrinę sveikatos.

Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dėl nustatytų pasikartojančių pažeidimų, priėmė griežtą sprendimą – laikinai sustabdyti šios viešojo maitinimo įmonės veiklą. Įmonės savininkams nurodyta saugiai sunaikinti nekokybiškus maisto produktus (apie 18 kg), atlikti generalinį patalpų valymą ir dezinfekavimą.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>