Restoranas „Gedimino dvaras“, kaip tvartas?

VMVT paskelbus informaciją, kad Vilniuje esančiame restorane tvyro betvarkė, šioje maitinimo įstaigoje lankęsi žmonės ėmė dalintis savo patirtimi. Tačiau apie viską iš pradžių.

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo, kad laikinai sustabdyta UAB „Magna charta“ restorano „Gedimino dvaras“ (Gedimino pr. 26, Vilnius) veikla.

Reaguodami į vartotojų skundus dėl prastos patiekalų kokybės ir įtariamo apsinuodijimo maistu, Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nedelsiant atliko šio restorano patikrinimą.

Patikrinimo metu nustatyta, kad produktai buvo laikomi netinkamomis sąlygomis, sudarant sąlygas atsirasti kryžminei taršai. Duona buvo laikoma plastikinėse dėžėse ant grindų. Žuvies, tešlos, daržovių pusgaminiai buvo sudėti vienas šalia kito, šaldytuvo viršutinėje lentynoje buvo laikoma žalia mėsa, o lentyna žemiau – valgomieji ledai. Darbuotojai ne visiems maisto produktams galėjo pateikti įsigijimo dokumentus, ne visi pusgaminiai ir gatavi patiekalai buvo tinkamai paženklinti. Rasta maisto produktų ir patiekalų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. Patiekalų technologiniai aprašymai parengti neišsamūs – neaprašyti visi technologiniai etapai, nenurodyta patiekalų laikymo trukmė ir sąlygos. Įmonėje buvo vykdomas pusgaminių užšaldymas neturint šiam procesui atlikti tinkamos įrangos.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai paėmė ištirti laboratorijoje maisto produktų ir gamybinių paviršių plovinių mėginius.

,,Stebina šios viešojo maitinimo įmonės, esančios sostinės centre, vadovų neatsakingas požiūris į darbą. Restoranas tikrinamas jau ne pirmą kartą, nors savo veiklą įmonė pradėjo tik šiais metais. Jei ir toliau bus taip atmestinai tvarkomasi, nereaguojama į tikrinančių inspektorių pastabas ir konsultacijas, būsime priversti taikyti griežtesnes priemones”, – komentavo Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkė Vaida Barkovskienė.

Vieša paslaptis, kad čia dienos pietus valgydavo ne tik Seimo darbuotojai, bet ir aplinkinių įstaigų valdininkai, verslininkai ir vadybininkai.

„Valgiau pupelių sriubą ir vištieną. Po valandos ėmė pūsti ir raižyti pilvą. Galvojau, kažkas su pupelėmis negerai. Valgėme penktadienį, o visą savaitgalį prasivarčiau lovoje gerdama Smectą ir angliukus.  Pirmadienį darbe kolegė pasiskundė, kad jautėsi labai blogai, ją pykino. Ji nevalgė pupelių sriubos, o tik vištieną. Reiškia sveikatos bėdos kilo būtent dėl vištienos“, – nevartok.lt pasakojo restorane valgiusi Dalia.

„Švenčiau savo gimtadienį „Gedimino dvare“. Nežinau kuo mus primaitino, bet kitą dieną pusė draugų gulėjo su temperatūra. Gerai jautėsi tik tie, kurie vartojo nemažai degtinės. Gal tai padėjo išvengti infekcijos“, – nevartok.lt rašė Tomas.

Restoranas giriasi, kad „Gedimino dvare“ sve2iavosi rusų estrados žvaigždės Valerijus Meladzė, Borisas Moisejevas, Kalugos gubernatorius, grupė Smokie. Nežinia, ką valgė jie, tačiau atrodo, kad į medikus ir VMVT nesikreipė.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (8)

 1. as:

  cia reiktu padaryti toki dalyka maitinimo istaigose kad uzejus klientui, jis galetu pamatyti kokios salygos virtuveje ir saldytuve, tuomet bent zinai kad neapsinuodysi ir nevalgysi siuksledezes maisto…

 2. oOo:

  prqejus prospektu tai is paziuros atrodo kaip prabangus restoranas, baltos staltieses ir visa kita………. chi chi chi

 3. krkr:

  paziurekite kas savininkai ir viskas bus aisku 🙂

 4. Cesarius ( Vilnietis ):

  Dirbau virėju , dabar dirbu kitokį darbą , virėju net nesiruošiu dirbti . Dabar skaitykit koks maistas : ?????????!!!! Apie visus restoranus ir picerijas ar kavines negaliu garantuoti bet daugelyje naudoja ne SŪRĮ o sūrio produktą , aliejus pigiausias GMO ! Dešrelės PIRMOS rūšies ne aukščiausios nes jos dvigubai brangesnės , kumpis irgi pirmos rūšies , daug produktų senų šaldytų .ir tt . apie šviežumą ir kokybę net nėra kalbos visiškai neatitinka kainos ir kokybės santykis. Pirmiausia , kad jiems nebūtų nuostolio pirmiausiai išnaudoja senus produktus o šviežius palieka paskui .!Juk MENIU ar parašyta !!!?? , kad dešrelės aukš. rūšies NE . ir , kad aliejus GMO ar saulėg. ar alyv .vėl NE , o dėl SŪRIO taip apgaudinėja rašo pica su sūriu , apkepėlė su sūriu bet ten tik sūrio produktas su aug. rieb.! Čia nerašau apie šį restoraną , o apie kitus .Taigi mokėdami sunkiai uždirbtus pinigus pasvarstykite , gal geriau pasigooglinti receptus ir tuos produktus nupirkti ir namuose padaryti ir pasikviesti draugus į svečius .

 5. dominikas:

  kada pagaliau seimininkas prades daryti tvarka toj arklidej virtuveje baisu maistas tragiskasadministratoriai vaiksto po vakarikstes dienos apsoamge .

 6. normali:

  Zuvis genda nuo galvos.
  jei administracija nesugeba organizuot darba, tai nereiskia kad kaltos virejos ar padavejos. Kai nemokamas normalus atlyginimas-jokios motyvacijos ir noro dirbt.
  Dirbau toje virtuveje-viskas ten tvarkoj, ir produktai niekada nebuvo pagede.
  Banketams/pobuviams paruosiami patiekalai tikrai skanus.
  O kam kazkas nepatinka-namuose valgykit ar yra daaaaaaaaag daaaaaaaaag CILIAKU ar kitu „zabegalovkiu“.

 7. Tulpe:

  Sveiki, dirbau ir as „gedimino dvare“. Jeigu tiek zmoniu apsinuodijo, tai reikejo vaziuoti pas gydytojus ir tikrinti butent nuo ko apsinuodijo, nes prikalbeti galima visko. Idomiausia, jog maistas ten is tikruju yra sviezias, patys darbuotojai valgo tuos pacius dienos pietus ir niekada niekam jokiu apsinuodijimu nebuvo. Matyt kazkam labai trugdo si istaiga. Beje, straipsnyje nepamineta, jog inspektoriai paėme ištirti laboratorijoje maisto produktų ir gamybinių paviršių plovinių mėginius NIEKO BLOGO NERADO. Is to galima spresti, jog skundai yra be pagrindo.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>