Raudonieji ikrai po 8,99 lt – ką už tokią kainą gauna pirkėjas?

Raudonieji ikrai po 8,99 LtKartą užsukome į parduotuvę, kur prieš šventes smarkiai pagausėja įvairių produktų šventiniam stalui. Akys užkliuvo už gana pigiai siūlomų raudonųjų ikrų. Kadangi ikrai yra tikrai nekasdienis produktas, nusprendėme nusipirkti gana nebrangiai siūlomo maisto produkto ir pažiūrėti, kokia jo kokybė.

Atkreipiame dėmesį, kad ikrai dėžutėje, tiesiog, plaukioja.

Delikatesų žinovai sako – jeigu pakračius dėžutę ji kliuksi, geriau tokių ikrų nepirkti ir nevalgyti. Tai pats paprasčiausias būdas atskirti ar jums tikrai siūlomi kokybiški raudonieji ikrai.

Deja, vartotojas dažnai nesusimąsto, kodėl delikatesas, prabangus maisto produktas kainuoja taip mažai.

Raudonieji ikrai pigesni už juoduosius, tačiau skoniu ir maistinėmis savybėmis yra ne mažiau vertingi. Raudonieji ikrai būna tik grūdėtieji – pirmos ir antros rūšies. Šie ikrai gaunami iš lašišinių žuvų: ketos, raudonosios ir karališkosios lašišos, kuprės ir kt.

Valstybinio nacionalinio maisto ir rizikos vertinimo instituto ekspertai ragauja ikrusIkrai vertinami pagal išorinę išvaizdą, konsistenciją, skonį ir kvapą. Ekspertai pagal šias savybes ir skirsto ikrus į pirmarūšius ir antrarūšius.

I rūšis – Vienodos spalvos ir dydžio birūs. Turi būti malonaus skonio ir kvapo, jaučiamas silpnas kartumas ir aštrumo prieskonis.

II rūšis – Įvairios spalvos ir dydžio. Masė klampi arba skystoka. Jaučiamas silpnas rūgšties kvapas, juntamas kartumo ir aštrumo prieskonis.

Neturėdami jokių išankstinių nuostatų ikrus nunešėme ištirti į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą. Čia specialistai už 8,99 lt įsigytus raudonuosius ikrus ir įvertino.

Taigi, ekspertų išvados tokios:

 • Išvaizda, spalva: Ikrų burbuliukai šiek tiek pabliuškę, oranžinės spalvos. Indelio dugne – oranžinės spalvos skaidrus skystis.
 • Konsistencija: Ikrų apvalkalėliai kieti, sunkiai sukramtomi. Ikrai lengvai atsiskiriantys, drėgnu paviršiumi.
 • Kvapas ir skonis: Sūrstelėjęs, kartokas, būdingas ikrams, be pašalinio kvapo ir skonio.

Taigi panašu, kad pagal visas savybes įsigytus ikrus, ko gera, galėtime priskirti antrąjai rūšiai.  Žinoma, mūsų vertinimu, gaminio kaina atitiko ir jo kokybę.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (15)

 1. Dangė:

  Cia ne ikrai, o kose. Kazkada buvau nusipirkusi, baisu, ismesti pinigai. kazkodel tokios „akcijos“ visada tik maximoj.

 2. Rasa:

  Man irgi teko… Bet ne Maximoje, o Rimi

  • Aš su jais susidūriau kai bandėm konkursui ioviksus garnyrus. Nusivylėm, kad spalva subėgo į vandenį ir nieko su jais nedarėm.

 3. XP:

  Geriau desra valgyt o ne ikrus.

 4. Valgantis:

  Normalūs tie ykrai.Nei smirda, nei košė.Mūsų šeima visada per šventes nusiperka po keleta indelių

 5. Gosha:

  Ikrus valgo tik pyzhonai ir degeneratai. Bet kas jau nori tu ikru, gali nueiti i skelbiu.lt surinkti paieskoje ikrai ir nusipirkti normaliu kokybisku ikru. Toks mano patarimas.

 6. Jonas:

  Gosha pats tu degeneratas, jei daugiau neturi ka pasakyt eik pamoku ruost snargly

 7. aha:

  sitie ikrai skirti varguoliams, kad labai nemitinguotu ir nusipirke ikru pasijustu ponais.

 8. A:

  Normalus tie ikrai, nesuprantu to straipsnio esmes?
  Niekas nevercia ju pirkti, kam geri tas perka, kas ne tai ne ir tiek tos didkusijos

 9. Ric:

  Niekur tu cia parduotuveje nenusipirksi geru ikru. Tai tik atliekos su konservantais. Nusipirkau brangiu (stiklainyje), ekspermento tvarka atidarisu ir paziurejau kiek gali stoveti. Tai stovi gal apie puse metu ir nieko jiems neatsitinka. Kas tai. Konservantu misinys su ikrais. Jie cia prie Vilniaus ar Kauno kazkur fasuojami.

 10. GV:

  Ar kas ragavot tikrų raudonų ikrų, pvz. Kamčiatkoj? Man teko. Galiu pasakyt vieną dalyką: Lietuvoj parduodami raudoni ikrai neturi NIEKO BENDRA su tikrais raudonais ikrais. Nei skoniu, kei konsistencija. Aiškiai kažkokie vietiniai mafijozai perka bačkom giliai konservuotus raudonus ikrus iš Rusijos, praskiedžia santykiu 1:5 (mažiausiai), pripila kažkokio aliejaus ir pardavinėja už didelius pinigus. Blogiausia, kad normalus žmogus Lietuvoj negali normalių raudonų ikrų nusipirkti – visą rinką kontroliuoja brangų surogatą parduodantys „importuotojai“. Informacija palyginimui: Kamčiatkos turguj grynų raudonųjų ikrų 1 kg sezono metu kainuoja ~50 litų. Tai švieži, sausi, nesmarkiai konservuoti (šaldytuve stovi 1-2 savaites) geros kokybės ikrai. Gali pasirinkt ir žuvų rūšį (ikrų skonis labai skiriasi). O Lietuvoj perkam praskiestą marmalą su kainos gale prirašytu nuliu…

 11. Tai kodėl nedraudžiama:

  pardavinėti tą marmalą ????????

 12. REIK PARODYT:

  PARODYKIT, KAIP TIE IŠ ŠALČININKŲ ŠIAURĖS KOMPANIJA TUOS IKRUS PILSTO

 13. Woo:

  to GV: taip, teko ir man ragauti tikru rusisku ikru kuriu galiojimas 10d. Pritariu, kad Lt parduodami ikrai nera originalus. Kazkokios atliekos. + jeigu ant pakuotes parasyta, kad „lasisiniu zuvu“ tai nereiskia kad bus kupre ar lasisa 🙂

 14. gss:

  Normalūs ikrai. Visai geri. Nesuprantu apie ką čia rašinėjat. Kiek pirkau viskas ok.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>