Prekeivis Albertas: žmonės, atmerkite akis, turgeliuose jus mulkina

Vidurvasaris džiugina ne tik oru, bet ir daržovių bei vaisių gausa. Į nevartok.lt kreipėsi ne pirmus metus turguje prekiaujantis Albertas, kuris teigia negalintis daugiau matyti melo ir apgavysčių vykstančių turguje.

„Yra toks turgelis, kuris randasi Žirmūnų g. 2 Vilniuje. Mes prekiaujame dvejose vietose ir žmonėms nemeluojame iš kur yra mūsų prekes, bet deja šalia esanti prekeivė savo prekes vadina lietuviškomis, naudodamasi kito žmogaus ūkininko pažymėjimu. Jos „lietuviški“ pomidorai avietiniai, kurių tikrai kol kas nėra ūkininkų šiltadaržiuose.

Visiems pirkėjams melavo, aiškino, kad prekiauja lietuviškomis braškėmis, o iš tiesų tik mes vieni iš nedaugelio turėjome lietuviškas braškes iš Molėtų ir Ukmergės rajonų ūkių. O prekeivė pasakojo pirkėjams pasakas apie dzūkiškas braškes.

Daugelis prekeivių turi tik vieną pažymėjimą, o prekiauja per kelias vietas, prisamdę pardavėjų. Pvz. dabar intensyviai apgaudinėjami žmonės su „lietuviškomis“ trešnėmis ir vyšniomis. Trešnės turguje yra  tik lenkiškos ir vengriškos. O pardavėjai pasakoja, kad uogos lietuviškos.

Niekas iš prekybininkų nesiryžta imti lietuvišku trešnių, nes uogos dažnai būna su kirmėlėm. O žmonės nusipirkę tokių uogų iš kart skambina veterinarijos tarnybai ir skundžia. O tuomet jau problemos“, – nevartok.lt pasakojo Albertas.

Pasak Alberto, jis nesako, kad prekiauja vien lietuviška produkcija. Jauno vyro teigimu, pirkėjai turi žinoti, ką jie perka. Jeigu uogos ar pomidorai lenkiški, tai ir sakykime, kad jie ne lietuviški.

Įdomiausias klausimas Albertui: kur tie nesąžiningi prekeiviai ima daržoves ir vaisius, kurias parduoda turguje, kaip lietuviškas???

„Visas uogas ir daržoves tie žmonės perka Kirtimų bazėje, adresu 57A. Nematyčiau nieko blogo, jeigu būtų sakoma tiesa. O čia meluojama į akis. Apmaudu, kad mes sąžiningai dirbantys kenčiame, o tie apgavikai mulkina žmones. Jeigu pas prekeivį  turgelyje viskas lietuviška , geriau bėkite nuo tokio pardavėjo“, – nevartok.lt sakė Albertas.

Dėkojame Albertui už naudingą informaciją.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , , ,

Komentarai (14)

 1. PoP:

  pirkau tokių „lietuviškų“….. apdėta buvo savais krapais ir morkom, tai net nesusimąstai…….

 2. Nusivylusi:

  O jei man sako kad lietuviskos ir guli ukininko pazymejimas tai kuo man tada tiketi, kaip tai issiaiskinti? Zodziu uzburtas ziurkiu ratas.

 3. lexus915:

  cia tik man nera skirtumo, ar prekes lietuviskos ar nelietuviskos:D

 4. Lina:

  man taip pat nėra skirtumo , ar uoga lietuviška ar lenkiška. Ką ją kitaip augina???? O mūsų ūkininkai taip pat naudoja rundapą , kad žolės neaugtų , purškia nuo ligų….. koks skirtumas kur ūkininkauji, naudos kiekvienas nori sau.

  • Anonimas:

   Linai, tikrai kitaip augina. Iš ten veža uogas dar ne visai prinokusias, nes kol atveš prinokusias, jos suminkštės. Antra, latviškuose ūkiuose beveik netaikoma sėjomaina, todėl tenka naudoja daugiau trąšų. Sėjomainos netaiko, nes labai išplitęs uogų auginimas ir visi laukai užimti tų uogų auginimui.

 5. pats:

  atseit ne lietuviskos tresnes visada be kirmeliu.

 6. Sigis:

  molodec žmogelis,kad išdriso pasakyti teisybe.

 7. cioce:

  o as perku ne lietuviskas, nes zinau kad nemeluoja, ir dar zinau, kad dauguma ietuvisku—-nelietuviskos

 8. Maxima:

  Pirkit prekybos centre,cia niekas nemeluoja 🙂

 9. kauniete:

  nematau jokio skirtumo tarp lietuvisku ir lenkisku uogu ar darzoviu,o lenkai dar geresni ukininkai,tik dergia kas netingi,tegu uzaugina lietuviai,kad visiems uztektu,bet kad didele dalis tingi dirbt,o istisi kaimai baigia prasigert. Pati vaziuoju i Suvalkus ar Augustova apsipirkt,pigiau,o daug kas skaniau negu Lietuvoj.

 10. neesme:

  Aisku neesme kokius produkltus perki ar lietuviskus ar lenkiskus ar kiniskus bet manau nera ko meluoti … . as taip pat pritariu kad jokio skirtumo ar lietuviska preke ar lenkiska mes be lenkijos prazutume turbut isvis kadangi ta pati mesa atvaziuoja iki lietuvos uzvaromi antspaudai lietuviski ir fakturos parasomos ir parduotuveje kaip jau ir perkame lietuviska mesa …. tiesos nebuvo ir nebus bet gal siek tiek santurumo ir pagarbos musu liaudziai kam tos apgavystes … zmones mielai perka ir lenkiska ir lietuviska produkcija o kartais net ir geriau atveztine …

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>