Pradėtas tyrimas dėl IKI akcijos prekiaujant motinos pieno pakaitalais

Prekyba motinos pieno pakaitalais kūdikiams nuo 0 iki 12 mėnesių yra labai jautri tema. Skatinti jų pardavimų jokiais būdais negalima. Griežtai reglamentuota ir jų reklama vartotojams. Nevartok.lt skaitytoja Dovilė IKI prekybos centre aptiko tai, ką griežtai draudžiama daryti. IKI nusprendė vykdyti pieno mišinio „SIMILAC ADVANCE 2“ išpardavimo akciją.

„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja: „Motinos pieno pakaitalų (pieno mišinių kūdikiams nuo 0 iki 12 mėn.) reklama leidžiama tik sveikatos priežiūros specialistams skirtuose leidiniuose ir teisės aktų nustatyta tvarka ant šių prekių pakuočių. Pardavimo vietose neturi būti reklamuojami, dalijami jų pavyzdžiai ar kitokiomis priemonėmis skatinamas tiesioginis šių mišinių pardavimas vartotojui mažmeninės prekybos tinkle, pavyzdžiui, specialiai juos eksponuojant, dalijant  nuolaidų korteles, prizus, rengiant specialias pardavimo ir išpardavimo akcijas bei reklamos kampanijas“. O IKI daro ką nori“, – nevartok.lt sakė IKI prekybos centro elgesiu pasipiktinusi Dovilė.

„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba 2012-09-10 gavo vartotojo skundą dėl šių produktų akcijos prekybos vietoje. Šiuo metu yra atliekamas tyrimas, o apie nustatytus pažeidimus ir taikytas sankcijas vartotojas bus informuotas asmeniškai, informaciją galėsime pateikti ir nevartok.lt. Šiuo metu laukiame patikrinimo rezultatų“, – nevartok.lt sakė VMVT vyriausioji specialistė Jurgita Savickaitė.

Tad laukiame rezultatų apie kuriuos infuormuosime nevartok.lt skaitytojus.

Dėkojame Dovilei už informaciją ir nuotrauką.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (9)

 1. Tas:

  man idomiausia kaip pasiteisins iki…

 2. Pirkeja:

  Pasiteisinimas bus toks, kad galiojas į pabaigą ir norėjo išparduoti.

 3. Dalia:

  Debilizmo viršūnė! Pagal tokius kvailus įstatymus moterys, neturinčios pieno ar dėl kitų priežasčių negalinčios maitinti kūdikio, NETURI TEISĖS pigiau įsigyti pieno mišinių??? Čia iš tos pačios serijos, kad mokyklose negalima tikrinti utėlėtų vaikų, nes pažeisime jų teises. Moterys ir be draudimų supranta, kaip geriau maitinti kūdikį, o kuri maitint nenori – ta ir nemaitins.

 4. Jola:

  Taip tai ispardavimas,tai ne reklama. O ka norime matyti tai ir matome. kai nori matyti juoda juk matai juoda. Dovile uzsiimk vaiku prieziura.

 5. Rasa:

  Yra dvi kategorijos moteru: bukos kurioms viskas dzin, bet svarbu pigiau, yra ir kitokiu laimei, kurioms ne dzin. Matosi, kad kelioms komentatorems smegenys stipriai uzspazmuotos 🙂 po to ir mokosi vaikai dvejetais

 6. rasai:

  Rasa super parašė!

 7. Darenas:

  kiek daug kvailu zmoniu

 8. Beata:

  Gaila, kad nemaciau anksciau sio straipsnio.Rugpjuti pirkau Similaka 1 Premium dukrytei, ji bu vos keliu men. Reikejo damaitynti dukryte nes mano pienuko truko. Siaip naudojau NAN, APTAMIL ir nutariau pabandyti Similaka ir isirinkau, brangiausia is Similako. Deja teko nusivilti. Pagaminau misineli, kaip nurodo gamintojas i nekarsta vandenuka iberiau atitinkama skaiciu sauksteliu misineli. Suplakus misineli, jis suputojo, kaip sampunas, maniau, kad taip turi buti, kudikiui bevalgant misinelis dar labiau putojo. Po kai kurio laiko dukryte pasidare nerami ir sunkiai uzmigo nakties miego, po valandos dukryte prabudo su verksmu ir isveme visa pieno misini. Po sios situacijos daugiau nebedaviau Similak misinelio. Apie sia situacija informavau Similac atstova-platintoja Lietuvoje ir paprasiau, kad pasiteisintu ir paaiskintu, tiesa pasakius paaiskinimo teko laukti apie 3 savaites, paskambino pasake, kad viskas gerai su tuo misineliu, ir labai atsipraso del misinelio, jei taip atsitiko. As paklausiau, tai jei jie pasitiki savo misineliu, tai gal man ir toliau maitinti dukryte Similaku, darbuotoja kategoriskai uzdraude maitinti. Paprasiau, kad man kompensuotu is grazintu sumeketus pinigelius (mokejau virs 20Lt.) pasake, kad perskambins. Daugiau skambucio nesulaukiau iki siol. Veliau pastebejau, kad IKI parduotuvese nukainuotas Similac.

 9. Pupsik:

  Rasa is visu cia esanciu komentatoriu jusu smegenys, jei aplamai tokios yra, uzpozmuotos labiausiai. Prie ko cia tie dvejetai ir misnio pasirinkimas. Bukumo virsune. Visokiu neaamoniu teko girdet, bet sita juokingiausia buvo.

  Beata, apie kokia kompensacija jus kalbate? Mano sunus vemia ir viduriuoja nuo aptamil, bet tai nereiskia kad jis blogas, tai reiskia kad jusu vaikiuko skrandukui tiesiog jis netiko. Jei jus nusiperkate desra ir ju jum pasirodo neskani ir kompensacikos prasote, nors jusu kaimynas tik tokia megsta…

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>