Po nevartok.lt ir skaitytojo pranešimų „SAMSONO” parduotuvių tinklui suduotas smūgis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, gavusi informaciją, kad UAB „Samsonas“ parduotuvėse savavališkai pratęsiami maisto produktų tinkamumo vartoti terminai, pavedė Kauno, Vilniaus, Palangos, Druskininkų, Kėdainių ir Elektrėnų valstybinėms maisto ir veterinarijos  tarnyboms atlikti neplaninius patikrinimus jų teritorijose esančias  UAB „ Samsonas“ parduotuves. Patikrinimai buvo atlikti š. m. lapkričio 12-14 d.

Nevartok.lt jau ne kartą rašė apie betvarkę klestinčią SAMSONO parduotuvėse. „Pažiūrėkite vaizdo medžiagą ir viską suprasite“, – nevartok.lt skaitytojams siūlo pažeidimus užfiksavęs Vitalijus.

„Kad nukainuotų  maisto prekių skyrelyje nėra galiojimo datos SAMSONO parduotuvėse  yra įprastas dalykas, o Druskininkuose bei Kaune datos ant lipdukų klijuojamos kaip papuola. Pavyzdžiui ant picos, galiojimo dienos lipdukai dedami tiesiog vienas ant kito, suprask, kad pica galioja tol kol ją nupirks. Įpakavimas yra paprasčiausia plėvelė, prekę galima bet kurią akimirką  perpakuoti. Nuėjęs prie kasų pasakiau, kad noriu nusipirkti tokią prekę, kasininkė ilgiau pagalvojus  atsisakė ją parduoti, nes galiojimo terminas buvo pasibaigęs ir nunešė į sandėlį. Atėjus po poros valandų patikrinti, kaip po manęs „susitvarke“ parduotuvės kolektyvas, pamaciau įdomų dalyką, visos prekes liko savo vietose. Tik netikras zuikis, jau buvo perpjautas pusiau ir parduodami du atskiri gabaliukai naujoje pakuoteje be galiojimo laiko.  Nauja-sena pica eilinį kartą perpakuota į naują pakuotę.

Turėdamas visus įmanomus įrodymus, kvitą, vaizdą bei nuotraukas, norėciau, kad SAMSONO tinklas būtų  nubaustas už savo norą prekiauti prekėmis, kurios turi guleti ne ant mūsų stalo, o savartyne. Keliausiu iki teismo ir priversiu SAMSONĄ sumokėti už savo godumą ir žmonių mulkinimą, laikant juos kvailiais“, – nevartok.lt pasipiktinimo neslėpė senų ir nekokybiškų prekių medžiotojas Vitalijus.

Patikrinimų metu Druskininkų, Elektrėnų ir Vilniaus VMVT UAB „Samsonas“ priklausančiose parduotuvėse  pažeidimų nenustatė.

Kauno VMVT, patikrinusi 4 šiam tinklui priklausančias parduotuves, nustatė, kad vienoje jų buvo prekiaujama sausainiais, kurių tinkamumo vartoti terminas buvo prieš kelias dienas pasibaigęs. Parduotuvės administracijai buvo skirta bauda ir uždrausta prekiauti nesaugiais konditerijos gaminiais.

Kėdainių VMVT inspektoriai patikrinimo metu UAB „Samsonas“ tinklui priklausančioje parduotuvėje rado ne tik maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, bet ir kitų pažeidimų. Šioje prekybos įmonėje buvo prekiaujama nekokybiškomis maisto prekėmis (apirusiomis silkėmis, pamerktomis į tamsų sūrymą, apvytusiais apelsinais, morkomis), kai kurie produktai buvo laikomi netinkamomis sąlygomis. Žuvies vitrinoje kainų etiketėse buvo klaidingai nurodyti silkių su galvomis ir be galvų tinkamumo vartoti terminai (21 dienai savavališkai pratęstas šių prekių galiojimas). Šviežios kiaulienos kainų etiketėse nebuvo nurodyta kilmės šalis. Parduotuvės atsakingiems darbuotojams skirta bauda ir uždrausta realiziuoti nekokybiškus produktus. Šioje parduotuvėje nuobaudos buvo skirtos ir šių metų rugpjūtį atlikto planinio patikrinimo metu, kai inspektoriai nustatė, jog mėsos tinkamumo vartoti terminai etiketėse buvo savavališkai pratęsti 1-2 dienoms.

„Maisto tvarkymo subjektai suskirstyti į mažos, vidutinės ir padidintos rizikos grupes pagal tai, kokie pažeidimai ir trūkumai nustatomi kontrolės metu ir kaip operatyviai jie pašalinami. Mažos rizikos įmonės tikrinamos 1 kartą per 2 metus, vidutinės – 1 kartą per metus, o padidintos rizikos – 2 arba 3 kartus per metus. Be abejonės, esant būtinumui ar gavus vartotojų nusiskundimų, prekybininkai gali būti tikrinami ir dažniau. Parduotuvių darbuotojai, savavališkai pratęsdami tinkamumo vartoti terminus, piktnaudžiauja, apgaudinėja vartotojus ir kelia grėsmę jų sveikatai. Tinkamumo vartoti terminus gali pratęsti tik gamintojas, atlikęs papildomus laboratorinius tyrimus”, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Aurelija Načienė.

Dauguma UAB „Samsonas“ parduotuvių yra priskirtos vidutinei rizikos grupei. Šiais metais tinklo parduotuvėse buvo atlikti 24 patikrinimai, iš jų 4 – pagal vartotojų skundus. Patikrinimų metu buvo nustatyti įvairaus pobūdžio pažeidimai: maisto produktų kokybės, ženklinimo, tinkamumo vartoti terminų nesilaikymo, bendri higienos ir kt. Atsakingiems asmenims buvo skirtos baudos ir įspėjimas.

Pažeidimus užfiksavęs Vitalijus ieško advokatų, kurie galėtų padėti bylinėtis su SAMSONO prekybos tinklu dėl prekybos senais maisto produktais.

Dėkojame Vitalijui už gausybę nuotraukų, vaizdo medžiagą ir informaciją.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (24)

 1. Jonas:

  VMVT padare didele klaida sioj vietoj, reikejo vienu metu (tuo paciu laiku) visuose miestuose daryti tikrinima… nes dabar gavosi taip kad kai i pacia pirma parduotuve nuejo, o po to kiti staigiai buvo ispeti susitvarkyti laikinai… todel tu pazeidimo daugiau kaip ir nerado…

 2. hmm:

  Tai gal ir Respublika buvo pasenusi :))))

 3. as:

  O as skaitau kad tas vyriskis kur laksto cia su kamera neturi ka veikti. Jeigu nebus kas perka tu prekiu nebus kas ir pardavineja. Tad patys tokia rinka iskreipta ir padarem 🙂 o tam zmogeliui pasiulyciau uzsiimti kokiais rimtesniais dalykeliais nei eiliniu pardaveju siurpinimas 😀

 4. kesita:

  Keista, kad Vilniuje nieko nerado, reiškia info nuplaukė 🙁

 5. saunu:

  Reikia tik dziagts, kad tokiu zmoniu yra, kurie netyli.

 6. to as:

  Kas per durnas patisinimas, jei niekas nepirks, tai niekas ir nepardavines? Tokie nusizengimai visikai nepateisinami. Tai ir kavines gali viaoki slamsta pradet pardavinet, kol kas neapsinuodys. Nebukit zmones tokie storzieviai ir savanaudziai, mazdaug as neapsizioplinsiu ir nenupirksiu tokios prekes, o ant kitu man nusispjaut.

 7. Dalia:

  Daugiau tokių akcijų, gal tada kažkas pasikeistų, nors labai labai abejoju.Godūs prekybininkai nulups paskutinį kailį.

 8. as:

  prasom jusu apsilankyt likusiuose PC ir jiems suduoti smugy . tikrai padekociau nuosirdziai , nes gaila ziuret kaip zmones beleka perka po keleta dienu praejusio galiojimo, taigi gali apsinuodyti …. nors vienas pasake kad reikia ant virsaus uzgert degtines ir wiskas OKY

 9. as:

  Vistiek as jusu nesuprantu..juk preke padeta atskirai visi zino ka perka kad gali apsinuodyti ir t.t. as asmeniskai niekada neperku tokiu dalyku tad as ir neturiu del ko verkt…o jus kadangi perkate tokias prekes tai prekybininkai ir gudrauja is jusu 😀 nepirktumet nereiktu verkti…Kaip tas lakstantis vyriskis jau yrode galiojimai ant visu libduku yra tai kas jums trugdo juos tikrint net nukainuotu prekiu vezimeli? perku pats nukainuota preke, netikrinu pats galiojimu, apsinuoditi rizikuoju pats zinodamas kad ji nebetinkama naudojimui ,bet kalciausias prekybos centras kuris parduoda 😀 neginu prekybos centru bet dar labiau nepalaiku jusu…nes patys zmones kuria sau rinka, jeigu zmones nepirktu nukainuotu prekiu ju paprasciausiai niekas ir nepardavinetu 🙂

  • lulu:

   nukainuotos prekesneturi stovet su pasibaigusiu galiojimu. ir nesvarbu, kad jos nukainuotos

 10. Straipsnio autorius:

  Patikekite, turiu nuolatini darba, ir jis yra visuoje lietuvoje. I parde einu kaip visi normalus zmones nupirkti pavalgyt, fotikas nuolat su manim. Tad kodel turi buti lygus uz lygesnius?

 11. VILDIS:

  kiek žmonių, tiek ir nuomonių, šis vyras yra 100 kartų teisus užkirsdamas kelią galimai nelaimei nes kai atsitinka kas nors tada ir nuomonės pasikeičia, pradedama ieškoti kaltų ir palaikančių tokius veiklius žmones būna daug daugiau. linkiu šiam žmogui sėkmės visame kame!!!

 12. Antanina:

  Šiais laikais taupoma darbininkų sąskaita ir“viena šikna trijų kėdžių neapsėsi :)“ matosi spragos darbe. Piktybiškai jums tų prekių nesiūlė.Visuose siužetuose matosi priekabumas
  „Įtariu,kad jūs AB SLAPTAS PIRKĖJAS“DARBUOTOJAS.Dėl atlyginimo aš irgi pasistengčiau.

 13. Rasa:

  Maxima ir norfa galetu taip patikrinti po skundu

 14. Straipsnio autorius:

  joks as slaptas pirkejas, nieko is nieko negaunu. esu pilietiskas ir tiek…

 15. as:

  Pilietiskas mat atsirado issisokdamas pries eilines pardavejas,vedejas vygdancias nuroodymus is auksciau…kita kart isirauk pas vadova koki tiesiai tada biski kalba su tavim kita bus …o dabar gavosi kaip silpnas puola dar silpnesnius…atejai nufilmavai isejai bet ne tau reikejo sensacijos…man tu eilinis klounas 😉

 16. Straipsnio autorius:

  suciupsiu darbo diena – bus vadovybe, ir pasiziuresim kas ka atsiprasines… O jei kazkam patinka ka jie daro, pirkite ir valgykite, nuodikites.

 17. as:

  Mes perkam is lentynu normalaus galiojimo prekes ir tokiu bedu neturime 😉 pabandyk ir tu nors karta is lentynos ar saldytuvo nusipirkti normalaus galiojimo prekes gal ramesnis busi ir smegenys sviezesnes bus 😉 atsiprasines jo matai 😀 isignypk sapnuoji 😉

  • klausimas:

   pirkdamas „normalioj lentynoj“ tikrai zinai kad nusipirkai galiojancia preke? niekada nepagalvojai kad gal ir tos prekes galiojimo laikas nutolintas, o dar ir i normalia lentyna padeta, kad nereiktu nuolaidos pritaikyt?

 18. info:

  tai kuo viskas baigėsi???????

 19. Juzė:

  Na savo kurtuose „dokumentiniuose“ filmuose atrodai durnai, manau net pats neišsivaizduoti. Žinai tie straipsniai, kuriuos rašai jau darosi visiškai neįdomūs: dažnai juos peržiūriu ir vis galvoju, kad žiūriu tą pačią „seriją“. Dediesi protingu, turbūt neturi jokio kito būdo kaip atkreipti į save dėmesį? Beje, kodėl nerodai savo paršelio, o gal ir viso kuilio snukio? , kodėl gi būtų įdomu:):):)

 20. lulu:

  saunuolis. palaikau ir dziaugiuosi, kad yra drasiu ir ryztingu zmoniu, kovojanciu su nesaziningais pinigu lupikais. juk tas sugedusias prekes (galbut saldaini ar koki sureli) gali nusipirkti ir vaikai. o jie tikrai neziuri i etiketes.
  tad taip ir toliau filmuok ir rink info. na ir kas, kad pardavejos puolamos, bet nuo ju visa info pasiekia ir valdzios subines. sekmes.

 21. nuomone:

  tiesa sako, tikrai atrodo durnai toks lakstymas su kamera ir teisybes ieskojimas (tuo labiau kad parduotuvese kiek zinau negalima nei fotografuoti nei filmuoti) taigi ir tu kazkiek nusikaltai…bet seip saunu, kad isdrysai, tik nereikejo vaidint „erelio“ ir grasinetis, nereikejo rodyt pardaveju veidu (be ju sutikimo tai irgi yra draudziama istatymais) juk jos nekaltos kad turi darba, ir nori ji islaikyt, o kaip sako lietuviu patarle „pries veja-nepapusi“ tai kam jas ivelt?

  dar viena pastaba komentatoriams, oi kaip man patinka, kai paraso kazkoki skunda, kuris skirtas informuoti visuomene, o ne vaidinti auka, ir tada paraso, nepatinka- nepirk, aisku tai tiesa, taciau tau straipsnis jei nepatinka, nekomentuok, manau yra zmoniu, kuriam jis informatyvus. beje, kazkaip visi i viska ziuri taip jau pavirsutiniskai, autorius (atsiprasau, taip nemanau) durnelis, nes eina iesko, kad perka nukainotus ir verkia, nemaciau as nei asaru, nei nieko, o kad teisesauga papirkta ir daznai pritruksta irodymu, tai zmogus ir pateikia svarius irodymus, kuriuos sunkiau pasalint, nei laikinai isimti prekes is prekybos, o jei iesko tiesos, nereikia cia aiskint, kad tokius produktus ir perka pastoviai.

  geros dienos

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>