Pirmoji auka „Damsa“ – įmonės aukščiausios rūšies dešrelių kokybė – neaukščiausia

„Tai aukščiausios kokybės virtos dešrelės. Gamyboje naudojama nešaldyta kiaulienos ir jautienos mėsa. Šis produktas yra be mėsos pakaitalų. Prieskoniai natūralūs, suteikiantys gaminiui subtilų, švelnų skonį. Išvirtos dešrelės išlieka tvirtos, sultingos, neriebios. Tai produktas, kurį užtenka tik pašildyti, nebūtina virti“, – taip skelbia Kybartuose įsikūrusi mėsos gaminių įmonė „Damsa“ apibūdindama savo gamybos „Pieniškas“ dešreles.

Tačiau Valstybinės maisto ir veterinarijos  tarnybos pareigūnai, įvertinę aukščiausios rūšies virtų dešrelių kokybę, nustatė, kad ji neatitinka aukščiausios rūšies mėsos gaminiams keliamų reikalavimų.

UAB „Damsa“ gaminamų aukščiausios rūšies dešrelių „Pieniškos“ mėginiai kokybės įvertinimui atrinkti, tikrinant Šiaulių rajono Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ ir Šinkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų pagrindinės mokyklos viešojo maitinimo virtuves.

Ištyrus mėginius Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, dešrelėse nustatyta 7 proc. krakmolo.  Pagal galiojančius teisės aktų reikalavimus, aukščiausios rūšies mėsos gaminiuose krakmolo visiškai neturi būti.

Vilkaviškio rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko tikslinį UAB „Damsa“ patikrinimą, įvertino aukščiausios rūšies produktų receptūras, žaliavas ir gamybos technologijas.  Po patikrinimo UAB „Damsa“ įmonės direktorei paskirta 500 Lt dydžio administracinė nuobauda.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir toliau tiria, kurių gamintojų aukščiausios kokybės dešros neatitinka joms keliamų reikalavimų.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (7)

 1. Jurgis:

  Kol bus tokios baudos už žmonių apgaudinėjimą – niekas nepasikeis. Turėtų būti bent 5000 lt bauda.

 2. Pritariu:

  Pritariu, kad baudos turi buti didesnes. Uz keliu eismo taisykliu pazeidimus nuolat grieztina, o kodel negrieztina atsakomybes uz zmoniu apgaudinejima ir neigiama poveiki sveikatai.Negi reikia, kad viena diena apsinuodytu puse seimo?Tada sureaguos.

 3. Vaida:

  Net pyktis ima, musu vaikai toki slamsta valgo, o tiems gamintojams, tik 500lt bauda??

 4. birute:

  baudos dydis juoka kelia. jiem tai tikriausiai tolygi 1 lt 5 cnt

 5. Ernesta:

  Maximoje siu desreliu nera, po straipsnio buvau parduotuvej, bet neradau. Bet jas rado vaiku maitinimo istaigose, tai zymiai blogiau.Juk tevai nezino, kas idedama i ju vaiku lekste.Pritariu baudu didinimui.

 6. Uz teisybe:

  Manau reikia patikrinti Utenos, Biovelos, Nemateko, Klaipedos, Samsono, Agroveto desras. Tada paaiskes amziaus afera.. Kas ta Damsa ar Stilsas, menki gamintojai, kurie maziausiai suinteresuoti apgaudineti vartotoja.Jiems svarbu gaminti skaniai ir kad juos pirktu. Patikrinkit tuos didziuosius.

 7. Megana:

  Didižiuosiuose prekybos taškuose esančios dešros 99 proc atitika rusinguma, nurodyta etiketese. Kodel? Nes Veterinarijai lengviausia nueiti i salia esanti prekybcentri ir pasirinkti tyrimams is plataus asortimento. Bet man tikrai keista klausytis kalbu, kokia sveika desra kazkokio zmogelio turgelyje… Ar ten nusipirke desra gaunate etikete su pavadinimu, sudetimi, rusingumu, ar yra laboratoriniai tyrimai? Ar maza atveju ,kai uzdaro garazuose ar ukiniuose pastatuose neaisku is ko gaminamu desru taskus? O tos desros, pasirodo, parduodamos turguj… O nueiti pasiskusti ir nebera kam.. (nekalbu apie didesniu imoniu gaminama produkcija, platinama turguose).

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>