Pirkti ikrus ne parduotuvėje – rizikinga!

Ant dėžutės puikuojasi užrašai, kad ikrai „Katharina II“ pagaminti Vokietijoje

Kokybiški raudonieji ikrai parduotuvėje kainuoja brangiai. Internete susiradę tokius pat ikrus skelbimų puslapiuose, jūs galite žymiai sutaupyti. Tačiau ar verta?

Mykolas savo nupirktus raudonuosius ikrus rado skelbimų puslapyje. Pardavėjas skelbė – „mūsų kainomis ikrus galite valgyti šaukštais“. Tačiau vyras stipriai nusivylė. M.K.Čiurlionio gatvėje įsikūręs „ofisiukas“ jau ilgą laiką prekiauja Vokietijoje pagamintais ikrais.

„Kažkada buvo geri ikrai. Dabar kažkas pasikeitė ir ikrų valgyti tiesiog neįmanoma, juos reikia išmesti. Jeigu ikrų neėda katė, geriausias ženklas, kad jie netinkami“, – nevartok.lt sakė Mykolas, – „ikrai beprotiškai rūgštūs, viskas „užmušta“ citrinos rūgštele. Tai daroma maskuojant blogą kvapą ir skonį, jie subliuškę ir išskydę. Mane tiesiog apgavo“, –  rodydamas į ikrus piktinosi Mykolas.

Ant vyro pateiktos dėžutės puikuojasi užrašai, kad ikrai „Katharina II“ pagaminti Vokietijoje, pagal Šalčininkuose įsikūrusios bendrovės „Šiaurės kompanija“ užsakymą. Deja ši įmonė, į anksčiau nevartok.lt klausimus dėl per akcijas parduodamų abejotinos kokybės ikrų, taip ir neatsakė. Mes tiesiog klausėme  – kaip į Lietuvos rinką patenka ikrai, kaip jie gaunami ir kaip fasuojami? Klausėme  – ar galima šį ikrų fasavimo procesą parodyti vartotojui?

ikrai atrodo subliuškę ir išskydę

Mykolas įspėja, kad ieškodami pigesnių ikrų internete galite nukentėti – negausite čekio ir kažin ar galėsite juos grąžinti pardavėjui: „neabejoju, kad pardavėjas žinojo, kokia tų ikrų kokybė ir kad jie nevalgomi, rūgštūs. 60 Lt išmesti kaip į balą“.

„Šiaurės kompanijos“ atstovas Jaroslavas teigia, kad tarpininkais parduodančiais ikrus pasitikėti negalima: „niekas nežino, kokiomis sąlygomis buvo laikyti tie ikrai. Gal jie buvo vežioti mašinos bagažinėje dvi dienas. Mes nurodome laikymo sąlygas ant dėžutės, kur rekomenduojama temperatūra -6+6 C“. Tačiau kodėl ikrai rūgštūs, kodėl jie subliuškę ir su citrinos rūgštelės pertekliumi, „Šiaurės kompanijos“ atstovas atsakyti negalėjo.

„Šiaurės kompanija“ už nekokybiškus ikrus jau buvo bausta 2007 metais. Atlikus tyrimus Nacionalinėje veterinarijos laboratorijoje nustatyta, kad ikrai praradę savo formą, supliuškę, ikrų masėje išsiskyręs neskaidrus, tąsus, tamsiai oranžinės spalvos skystis, konsistencija minkšta, ištižusi, sklinda nemalonus žuvies kvapas, skonis stipriai apkartęs. Iš viso buvo išplatinta 7492 vnt. nekokybiškų ikrų, kuriais prekiauta tik Maxima LT tinkle. Prekybos centrui už pažeidimus skirta piniginė bauda.

Nevartok.lt įspėja – ikrai prabangos prekė ir todėl tokį produktą rekomenduojama pirkti tik žinomose parduotuvėse.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (3)

  1. Vytas:

    Žinau tą vietą. Kai pirkau bičas pats atvežė tokius pat ikrus, kaip čia nufotkinti, prigyrė, kad neva vokiečiai jiems asmeniškai gamina.RŪGŠTŪS – IŠMEČIAU

  2. As:

    Pries kelias dienas per rusu TV kanala zejau laida apie ikrus. Tai ten daug pripasakojo kaip atskirti ar kokibiski, taciau nepradares indelio tai padaryti neimanoma. Ant skardines dugno turi buti is vidaus iskaltos 3 eiles, pirma eile pagaminimo data, poto seka serijos numeris ir dar kazkas paskutineje eileje. Dar buna atspausdinta rusiskai ant dugno ar virsaus butent kokios zuvies ikrai. Nepatare valgyti jei sudetyje yra E239. Cia apie rusiska produkcija.

  3. Renatas:

    Ta kontora Ciurlionio gatveje reikia apeiti is tolo. Sukciai.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>