Pirkti IKI tampa vis pavojingiau sveikatai

Salmonelėmis užterštų dešrelių siunta iš Prancūzijos sulaikyta IKI valdytojo sandėlyje

Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) išplatino pranešimą, kad vytintose rūkytose kiaulienos dešrelėse iš Prancūzijos (gamintojas – „CANY PRODUCTS“), nustatytas užterštumas salmonelėmis.

Prancūzijos atsakingų institucijų duomenimis, vytintos rūkytos dešrelės buvo išplatintos ne tik Prancūzijoje, bet ir Portugalijoje, Slovėnijoje, Lietuvoje.  Pirminiais duomenimis į mūsų šalies rinką galėjo būti įvežta 120 kg nesaugių  dešrelių „MINI SAUCISSON SEP PUR POR AUX NOIX“ ir „MINI SAUCISSON“, kurias platino UAB „Palink“ IKI parduotuvėse. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams pradėjus skubų  tyrimą, nustatyta, kad vytintos rūkytos dešrelės sandėliuojamos UAB “Palink” sandėliuose Panevėžyje.  Nedelsiant uždraustas minėtų dešrelių siuntos realizavimas, nurodyta visą siuntą sunaikinti. IKI parduotuvėse prekiaujama ir kitais  prancūzų gamintojo produktais.

„Vertinant galimą pavojų vartotojų sveikatai,  Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute tirsime kitų partijų dešreles, gautas iš to paties gamintojo Prancūzijoje.  Jas realizuoti šalies rinkoje bus leidžiama tik gavus palankius laboratorinių tyrimų rezultatus. Tęsiame pranešimo tyrimą“,- sakė VMVT sanitarijos skyriaus vedėjas Deividas Kliučinskas.

Neleista importuoti dar vienos granatų vaisių siuntos IKI pirkėjams

VMVT informuoja, kad vykdant importo procedūras sustabdyta ir neleista realizuoti Lietuvos rinkoje 1503 kg šviežių granatų  iš Turkijos (gamintojas „Metin Zafer“).

Panevėžio  inspektoriai, vykdydami importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę, UAB „Palink“ logistikos centro sandėlyje (Vaišvilčių II k., Panevėžio rajonas)  paėmė tyrimams granatų vaisių mėginius. Atlikus tyrimus laboratorijoje, nustatyta, kad granatų siunta užteršta  pesticido acetamiprido likučiais (0,03±0,015 mg/kg), kurių koncentracija viršijo nustatytą didžiausią leistiną kiekį (0,01 mg/kg).

Nesaugių granatų siuntą uždrausta platinti rinkoje, importuotojas UAB „Palink“ įpareigotas  vaisius sunaikinti specialioje įmonėje arba išsiųsti iš Europos Bendrijos teritorijos. Tai jau antrasis atvejis šią savaitę, kai importuojamuose iš trečiųjų šalių granatų vaisiuose nustatomi pesticidų likučiai, viršijantys didžiausią leistiną koncentraciją.

Tiriama ar į IKI buvo tiektos nesaugios midijos

Gauta informacija iš Prancūzijos, kad šviežiose midijose, importuotose iš Olandijos (gamintojas – „Triton Yerseke BV), nustatytas žarninių lazdelių (E.coli) kiekis dvigubai viršijo Europos Komisijos reglamente „Dėl maisto produktų mikrobiologinių kriterijų“ nustatytus didžiausius leistinus kiekius.

Kaip teigiama oficialiame pranešime, Olandiškos midijos buvo išplatintos ne tik Prancūzijoje, bet ir Lenkijoje, Šveicarijoje, Lietuvoje.  Pirminiais duomenimis į mūsų šalies rinką galėjo būti įvežta 30 dėžučių moliuskų, sufasuotų po 2 kg. Šviežias midijas platino UAB „Palink“ (Lentvario g. 33, Vilnius).

Kadangi šviežių moliuskų tinkamumo vartoti terminas yra ypač trumpas, rinkoje minėtos partijos midijų nerasta. Tačiau, įvertinus galimą riziką, bus ištirti kitų partijų moliuskų mėginiai žarninių lazdelių nustatymui.  Tyrimas tęsiamas.

E. coli rūšies bakterijos sukelia žarnyno infekcinę ligą – ešerichiozę. Dauguma šios rūšies bakterijų nepavojingos žmogui, tačiau dalis gali sukelti viduriavimą, šlapimo, kvėpavimo takų infekcijas, kitas ligas. Infekciją gali sukelti nepakankamai termiškai apdorota mėsa, ypač malta jautiena, nepasterizuotas pienas ir iš jo pagaminti produktai (ypač sūriai), netinkamai paruoštas vanduo, žalių vaisių ar daržovių sultys, kartais – jūros gėrybės. Mėsa gali būti užkrėsta bakterijomis gyvūnų skerdimo metu, vaisiai, daržovės – netinkamai juos tręšiant mėšlu, per užterštą vandenį, o žalias pienas ─ kai į jį patenka ant karvės tešmens ar melžimo įrangos esantys sukėlėjai. Maistą bakterijomis gali užkrėsti jį tvarkantys asmenys, nenusiplovę rankų pasinaudojus tualetu. Sukėlėjai į maistą taip pat gali patekti nuo virtuvės įrankių, aplinkos paviršių, ant kurių prieš tai buvo pjaustyta žalia mėsa, daržovės. Vartojimui paruoštas maistas gali būti užkrėstas sukėlėjais laikant jį kartu su žalia mėsa, daržovėmis. Taip pat galima užsikrėsti kontakto būdu nuo gyvūnų.

http://nevartok.lt/2-maisto-produktai/veterinarijos-tarnyba-nepagristai-pasejo-itarimus-del-iki-desreliu/

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , , , , , ,

Komentarai (10)

 1. virginija:

  vakar pirkau turkisku granatu maximoj po5litus kg akcija.gal cia tos pacios granata kaip iki.gal ta pati siunta is turkijos tik i maxima vezant netikrino ju.gal vezant i iki tikrino.pirkau2dideles granatas

 2. Mia:

  pirkau pries keleta dienu granata iki parduotuveje ir jau suvalgiau, dbr tai jausmas nekoks suzinojus, koks tai nitratu saltinis… Ilga laika privengsiu granatu bet kur, ir IKI parduotuviu apskritai, jei jie taip nesirupina kuo prekiauja…

 3. VIRGINIJA:

  iki vafliukai vieni uab krum alytus.valgiau riesutu skonio tai neskanus.i airija siust daug pripirkau.jau1siuntini isiunciau.kiti buvo etikete pigiau cento nebuna uzdeta akcija.uzrasyta gamintojas razotajs latv toliau uab krum lietuva.ai uz uzlenkimo atkeliau radau sudeti.bet ziauriai nesanus riesutiniai.kaip zinot ar ten gmo nera.genet tu medziagu,jei galesit busit iki paziurekit,.isrugu milteliai augaliniai riebalai.e322 e500.anukai megsta daznai perku siunciu.bet akcija tai daugiau pirkau.

 4. Vladas:

  aš irgi žmonai pirkau granatų. Kai perskaičiau, tai kažkaip nejauku pasidarė. Ant akcijos lapuko buvo nurodyta tik kilmes šalis Turkija, bet siuntėjo turbūt specialiai nepaminėjo.Negerai.

 5. Ilona:

  Pamanykit…tai tik pavieniai atvejai.Ir butent pakliuvo IKI. Didelis + IKI , kad tikrina maisto prekiu kokybe, o Maxima ir kiti tinklai gal net praslista netikrinti.

 6. Cesarius ( Vilnietis ):

  Čia gal konkurentai užsiundė ant iki . Šiaip einu ten pirkti tai nebloga parduotuvė. Tik kartą pirkau mėlynas vynuoges tai skonis tarsi popieriaus ( be skonio ).

 7. Asta:

  Ne vien IKI siuntas reik tikrinti, visur dabar turkiškomis granatomis prekiauja. O kas turginius tikrina? Juk iš tos pačios furos visi dalinasi atvežtas prekes, vadinasi vienodai užterštos yra. Plačiau reikia tikrinti, o tai kyla įtarimų kad tikrai konkurentų darbas visa tai

 8. Valdas Lopeta:

  Esate labai operatyvūs, kai reikia apkaltinti. Tikiuosi, būsite tokie pat operatyvūs ir paneigdami.

  http://vmvt.lt/lt/naujienos/2320/

 9. Pingback: Veterinarijos tarnyba nepagrįstai pasėjo įtarimus dėl IKI dešrelių | Nevartok

 10. Diana:

  Laba diena norejau paklausti kur kreiptis dirbau panevezio rajono logistikos skyriuje valytoja turiu 3invalidumo grupe padirbau 3dienas valytoja ir niekas nezada atiduoti pinigu sugadinau sveikata gavau plauciu uzdegima ir taip dar daugiau pablogejo sveikata.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>