Pirko kiaulę Donato Banionio ūkyje – užsikrėtė trichinelioze

Kauno rajone, Taurakiemio seniūnijoje didelė nelaimė. Iš vietos ūkininko Donato Banionio kiaulę nusipirkę žmonės susirgo trichinelioze. Kauno visuomenės sveikatos centras informavo, kad šia klastinga liga susirgo šeši žmonės. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorė paėmė mėginius, kuriuose atlikus mikrobiologinius tyrimus nustatytos trichinellų spp. lervos.

„Žmonės susirgo suvalgę rūkytų mėsos gaminių. Ūkininkas laiko 200 kiaulių, 35 kiaulės bus skerdžiamos ir tikrinama ar jos neužsikrėtusios“, – nevartok.lt sakė Kauno apskrities veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėja Laima Jakaitienė.

Atlikto patikrinimo metu paaiškėjo, kad viena ūkininko ferma veikė nelegaliai, o pačiose fermose veterinarijos specialistai aptiko daug netvarkos. Manoma, kad žmonėms parduota kiaulė apsikrėtė suėdusi žiurkę.

Ūkininkui Donatui Banioniui gresia ne tik veterinarijos specialistų sankcijos. Trichinelioze apsikrėtė nėščia moteris, kuri pagimdė šia liga apkrėsta kūdikį. Šiuo metu gydoma ne tik gimdyvė, bet ir mažylis. Dėl sveikatos sutrikdymo ūkininkui gali grėsti dar didesni nemalonumai.

„Susirgę žmonės nėra mūsų seniūnijos gyventojai. Greičiausiai jie pirko kiaulę atvykę iš miesto. Tai didelė nelaimė. Pats ūkininkas pergyvena. Gal būt jam reikia ir psichologinės pagalbos. Jis daug dirba, tačiau nesuspėja susitvarkyti“, – nevartok.lt sakė Taurakiemio seniūnė Danutė Glinskienė.

Ūkininkui Donatui Banioniui gali tekti sunaikinti visas kiaules, jeigu pasivirtins, kad trichineliozė išplitusi visame komplekse. Tai paaiškės artimiausiu metu.

Nevartok.lt primena, kad žmogus trichinelioze užsikrečia valgydamas žalią ar nepakankamai termiškai apdorotą kiaulieną bei laukinių gyvūnų mėsą. Trichineliozė – tai kirmėlinė liga, kurią sukelia organizme parazituojančios apvaliosios kirmėlės trichinos. Šie sukėlėjai parazituoja kiaulių, šernų, pelių, žiurkių, ruonių, žmogaus organizme. Siekiant užtikrinti maisto saugą, Lietuvoje dėl trichineliozės būtina tirti kiaulieną, šernieną, arklieną, nutrijų ir bebrų mėsą.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (10)

 1. irena:

  ar cia tas pats kur mobiliam turgelyje parduoda kiauliena.tikrint reikia skerdiena.kiekviena diena jie parduoda as galvoju is kur pas ji tiek kiauliu.kasdien uztenka mesos.nepirkau galvojau dadeda lenkiskos.stoties turguj kaune planetos kt pirkau lenkisku lasiniu o sake lietuviski.turi but mesos kontrole kad zmogus zinotu ka perka.banionis pardavinejo daug rukytu gaminiu o kas juos tikrina.ar kas tikrino jo mesa pries rukant ja.ner kontroles geros todel sergam

 2. As:

  Tai kad ukininko vardas Audrius.

 3. Linas:

  Čia pas ūkininko brolį pirko

 4. gyventoja:

  Tikrai žinau, kad čia ūkininko Donato Banionio kiaulės, nemaišykite su Audriaus ūkiu.Pas Audrių ūkyje tvarka,švara, kad dar daugeliui ūkininkų reikėtų pasimokyti. Audrius labai rūpestingas, jo ūkis klesti, tokiu žmogumi reiktų džiaugtis, nes jis suteikė darbo vietas daugeliui Margininkų kaimo gyventojų.

 5. Irgi išsigandau, kokio Banionio? Dėkui, kad ne Audriaus Banionio, nes perkame iš jo. Tai jei jo čia, tai ketvirtadienį ant ratų Saulėtekyje nuversime su visu vežimu ir mėsa ir dar gaus į kailį.

 6. Gero linkintys,is kaimo!:

  Siulyciau apsilankyt Donato „kiauliu fermoje“ kiaules cia seriamos tik nuo bado atsigint! Todel eda viena kita ir net ziurkes!Koks ukininkas,toks jo ukis ir kiaules!!!

 7. Petras:

  Visu pirma i privacia valda niekas nosies kisti negali visu antra, nelaime istikt gali kiekviena pats zmogus pries pirkdamas kazka turi pasitikrint ka perka juk niekas per prievarta nekisa. Taip kad neskubekim kaltint ukininku aklai pirkdami patys.

 8. Ah banioni !!!:

  cia Donatas, – mob. turgeliuose Audrius Banionis, bet gal sunaus vardu, irgi Kauno rajone, – o velniai juos supaisys tuos Banionius, – NEPERKAM BANIONIU MĖSŲ …

 9. p:

  Nereikia skleist panikos. Esu pastovi Banionio pirkėja, kokie 2 metai kiekvieną savaitę ūkininkų turgelyje perku ir nei vieno karto nebuvo jokių problemų. O skrandis mano jautrus: kai kiti valgo tą patį ir vargo nemato, aš jau žiūrėk guliu apsinuodijus. Taip kad, tikrai būčiau pajutus.
  Beje, laikas nuo laiko bandžiau ir kitų pardavėjų, ir parduotuvės mėsas – tai visokie e priedai, tai prieskonių kiekiai dideli, aštrus skonis. Grįžau prie geriausio 😉

 10. Isdykeliai tie Banionei:

  Ne naujiena ten trucu sere tas kiaules ir pas viena ir pas kita hormonais tad jai norit sulaukt anuku su keleis pirstais ar ausim daugiau prasom, valgytojai skanaus

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>